אימון מנטלי לספורטאים

מהו אימון מנטלי?

האימון המנטלי עוסק בהשפעת המחשבות והרגשות על תפקודו של הספורטאי. ביצוע מיטבי בספורט  קשור ביכולת להביא את עצמך לתפקוד שיא ברגע הנכון. בזמן תחרות ישנם גורמים המשפיעים על הספורטאי ופוגעים ביכולת שלו להביא לידי ביטוי את היכולות שהוא מפגין באמונים. למשל: שחקן כדורסל שקולע 9 מ-10 מהעונשין וכשמגיע המשחק הוא מתקשה להכניס את הכדור לסל, שחקן כדורגל שבאמונים מבקיע מכל מצב אך בזמן משחק מתקשה למצוא את הרשת, טניסאי שעושה שגיאה כפולה לא מחויבת המציאות בשל העומס המנטלי שהוא חש בתחרות או מי שעוסק באמנויות לחימה וישנו פער בין הרמה הגבוהה בקרבות מול יריבי אימון ובין ביצוע בתחרות. האימון המנטלי קשור בנושאים כגון בטחון עצמי, התמודדות עם לחצים והכנה לתחרות. על הנושאים הללו ניתן לעבוד עם מאמן מנטלי כדי להגיע להצלחה ומיצוי הפוטנציאל האישי והקבוצתי.

התמודדות עם לחץ ומתח

ספורטאים מתמודדים עם לחצים לא מועטים. להיות ספורטאי מקצועני זהו תהליך תובעני שמצריך המון אימונים והבנה מעמיקה של הספורט בו אתה עוסק. היכולת להתמודד עם הלחץ שמופעל מהמאמן, מהקהל, מהסביבה ובעקר ההתמודדות עם המחשבות הפנימיות היא יכולת נרכשת. האימון המנטלי עוזר לשחקן הצעיר להתמודד עם הלחצים שהוא מרגיש ולהבין כיצד ניתן לאמץ גישה שונה למשחק שתאפשר לו להתמודד טוב יותר, לא להישבר מדברים ולקחת את הדברים בפרופורציה. באימון מנטלי של אחד על אחד אפשר לזהות את מה שעוצר את השחקן מלהתפתח ולכוונן אותו לתפקוד נכון יותר ומיצוי הפוטנציאל האישי שלו.

אימון מנטלי אישי

אימון מנטלי אישי עוזר לך לקבל כלים להתמודד עם הלחץ והמתח ולתפקד טוב יותר בדרך להצלחה. באימון המנטלי האישי נבנה יחד תכנית אימונים אישית ומותאמת לך במיוחד. תוכל לספר מה הקושי בו אתה נתקל במגרש, במסלול או בזירה ותקבל אבחון מדויק של הגורמים שעוצרים אותך מלהצליח. תקבל הכוונה וליווי מנטליים ותלמד איך להירגע לפני תחרות או משחק חשוב. נתרגל יחד טכניקות של התמודדות עם לחצים ותוכל להבין מה עליך לשנות באופן בו אתה מתנהל ביומיום כדי להגיע לרגעי השיא רגוע, מוכן ובפוקוס מלא.

 

עזרה לקבוצות וארגונים

קבוצות ספורט מקצועניות בימינו מבינות את החשיבות בליווי מנטלי נכון שמאפשר עבודה יציבה ובניית מערך קבוצתי נכון. מעבר לפן האישי האימון המנטלי מדגיש את היכולת של השחקן להשתלב הכי טוב שאפשר בתוך המרקם הקבוצתי. שחקנים גדולים יודעים לשחק עם הקבוצה שלהם. לפעמים שחקנים צעירים מתמקדים ביכולת האישית ומזניחים את היכולות של התקשורת הבינאישית ואת היכולת לעמוד בלחצים שקשורים בתפקוד עם עוד חברים לקבוצה שכולם רוצים לבוא לידי ביטוי. דרך עבודה אישית וקבוצתית המאמן המנטלי עוזר לקבוצה להתחבר, להתמודד עם אתגרים ועם מתחים שעולים ולהפוך את הקבוצה ליחידה מגובשת בדרך להצלחה.

לפרטים נוספים וקבלת ליווי אישי או קבוצתי

ניתן ליצור קשר זיו 052-5385880

או השאירו פרטים בטופס:

 

מתוך כתבה שפורסמה בעיתון "מלך הגליל" בגיליון 405 בתאריך 26.12.17 :

ביום שלישי שעבר התכנסו למעלה מ100 שחקני ושחקניות מחלקת הכדורסל של הישגי כרמיאל יחד עם שחקני ושחקניות נבחרות טרום ליגה לבנים ובנות של המכללה לכדורסל כרמיאל בחסות "מכבי תל אביב" באולם ניצנים לשמוע את ההרצאה של המאמן המנטלי זיו טל בנושא:
מהו האימון המנטלי? וכיצד הוא יכול לעזור לך לשפר את משחקך?
שחקני הישגי והצוות מאד נהנו מההרצאה והשתתפו בה באופן פעיל והבינו עד כמה יכול שיפור בהיבט המנטלי של כל שחקן להביא לתוצאות מרשימות מבחינה מקצועית.
זיו טל מאמן מנטלי לספורטאים. זיו עובד בעקר עם בני נוער וספורטאים צעירים ומסייע להם להבין מהם הגורמים שפוגמים בביטחונם העצמי ומפריעים להם להגיע לרמת הביצוע אליה הם שואפים. זיו עובד עם שחקני כדורסל וענפים נוספים באגודות שונות בארץ ונותן ליווי קבוצתי וליווי אישי.
בליווי הקבוצתי השחקנים לומדים להבין לעומק מהו אימון מנטלי וכיצד מה שקורה לי בתוך הראש מבחינת מחשבות ותגובות רגשיות לאירועים, משפיע עלי כשחקן.
בליווי האישי נעשה ניתוח מקיף עם הספורטאי לגבי הנקודות אשר דורשות חיזוק ונבנית תכנית אימונים שכוללת קבלת מדיטציה מוקלטת מותאמת אישית, תרגילי דימיון מודרך ומיקוד ולימוד של טכניקות הרפיה מוחית והתמקדות בנשימה. כמו כן נעשות שיחות אישיות בהן מדברים על שלל הגורמים שמלחיצים את הנער ויוצרים עליו עומס מנטלי.
הידע הרב של זיו והניסיון שלו כעובד סוציאלי קליני שמטפל בבני נוער ומתמחה בנושא של טראומה מסייעים לו להבין את נפש הספורטאי הצעיר ולתת ליווי מקצועי ומדויק.
זיו עורך גם הרצאות כמו זו שעשה לשחקני הישגי כרמיאל. בהרצאה הוא מציג מהו אימון מנטלי וכיצד האימון המנטלי עוזר בספורט ובחיים בכלל.
לדבריו הוא רואה בכך שליחות וזכות לסייע לבני הנוער לעשות סדר בשלל הלחצים והעומסים עימם הם מתמודדים שיוצרים לא פעם בלבול פנימי.
ברגע שאנחנו מצליחים לעשות סדר בראש ולמקד את המחשבות שלנו אנו הופכים לספורטאים טובים יותר ומצליחים לנוע ממוקדים לעבר הצלחה והשגת המטרות.
גיא כהן מנהל המכללה לכדורסל כרמיאל והישגי כרמיאל ביקש להודות לזיו טל על ההרצאה החשובה ולהמליץ בחום לספורטאים צעירים ובוגרים להשתמש בשירותים החשובים שלו.

להזמנת הרצאה או תיאום אימון מנטלי: זיו 0525385880

דוגמא לאימון מנטלי קבוצתי

אחד המפתחות לאימון מנטלי מוצלח הוא הבנת הקשר בין הגוף לנפש. הצלחה ומצוינות בספורט קשורות ביכולת לנהל נכון את המיומנויות הספורטיביות של האתלט. ניהול היכולות והמיומנויות קשור במה שמתרחש בראשו של הספורטאי והגוף הוא הכלי דרכו היכולות באות לידי מיצוי.
הוידאו הבא ממחיש כיצד עבודה משולבת של מדיטציה והתבוננות מודעת בנשימה יכולות לסייע לשחקני כדורסל צעירים לשפר את היכולת שלהם לקלוע זריקות עונשין. בוידאו יש המחשה של שילוב של עבודה בעזרת מדיטציה, תרגול המיומנות בשילב התבוננות על הנשימה וחידוד יכולת המיקוד. כל אלו רכיבים חשובים שמסייעים למאמן המנטלי להביא את הספורטאי לידי ביצוע מיטבי.

לקביעת אימון מנטלי קבוצתי:

זיו 0525385880

דוגמא לאימון מנטלי אישי

לפני כשנה קבלתי פניה ללוות באימון מנטלי את בארי עזרא, נער צעיר ומוכשר שעוסק באגרוף תאילנדי. המטרה שסימנו ביחד הייתה להכין אותו מנטלית לאליפות העולם בתאילנד. התחלנו לעבוד ביחד ובניתי לו תכנית עבודה בשילוב מדיטציות מותאמות אישית. בכל אימון תרגלנו דמיון מודרך ומדיטציה קצרה והוא קיבל הקלטות להקשיב להן בבית בתרגול יומיומי. במקביל מיפינו את הנקודות העיקריות שמבחינה מנטלית הוא הרגיש שהפריעו לו מלהשיג את המטרות שלו בקרב. ההכנה המנטלית היוותה השלמה לאמוני האגרוף הקבועים של בארי להם הוא מסור מאד ולתמיכה והליווי של הוריו.
עבדנו על הדברים במשך כחודשיים לפני התחרות כשאני נותן לו עוגנים להיאחז בהם כשעולים מצבי לחץ. נבנתה תכנית פעולה ממוקדת בהתחשב בזמן הקצר שנותר עד התחרות. בארי המריא לתחרות וכשבוע לאחר מכן קבלתי הודעת טקסט שהוא זכה באליפות העולם. שמחתי בשבילו וחייכתי חיוך קטן של סיפוק וגאווה. כל הכבוד אלוף!


לקביעת אימון מנטלי אישי: זיו 0525385880

לדף הפייסבוק

אימון מנטלי לילדים

אימון מנטלי לנוער

 

 

 

סגור לתגובות.