קושי ביחסים בין אישיים

קושי ביחסים בין אישיים נובע הרבה פעמים מפגיעה שהשורשים שלה נמצאים בטראומה מוקדמת. אם נדמה לך כי אין סיבה מוסברת לעובדה שאינך מצליח/ה לשמור על יציבות בקשר עם אנשים או במקום העבודה ובקלות ניתן לקחת אותך למקום של פגיעה ועלבון שגורר תוקפנות מצידך וכעס על אחרים שמתבטא בצעקות, התפרצויות ואפילו קללות ומחרב את היכולת שלך לשמור על הקשר אז כדאי לעשות עצירה לרגע ולהבין מאיפה הדברים מגיעים.

התנהגות לא מודעת
לצד הרובד המודע של המחשבות וההתנהגויות, לצד המקום שאנחנו מכירים ושברור לנו בעצמנו, יש לכל אחד מאיתנו רובד שלם של מחשבות והתנהגויות שנובעים מחלקים שאנחנו לא במגע איתם ביומיום. בכדי להבין טוב יותר את הנושא של קושי ביחסים בין אישיים שאת/ה חווה צריך למצוא דרך לגשת אל הרובד הלא מודע הזה ולעשות שם עבודה. לכאורה מה ההיגיון בכך ולמה שיהיה בתוכי חלק שאני לא מבין או לא מכיר?
הסיבה לכך היא שהמוח הרבה פעמים שם את הזכרונות הקשים או את הדברים שגרמו לנו יותר מדי כאב בחיים בתוך מגירות סגורות משום שהעיסוק בתוכנן של המגירות הללו כואב מדי/קשה מדי/מציף מדי. כך יוצא שהמקור לחוסר היכולת שלך להסתדר עם הסביבה- בזוגיות, עם חברים, עם הילדים ובכלל, קשור לחוויות הלא פשוטות שחווית בעבר ושגרמו לך לקושי לבטוח בקרובים לך או לתחושה שהעולם אינו מקום בטוח ושיש צורך לעמוד על המשמר כל הזמן.
אז מה עושים עם כל זה?
ניתן להגיע למפגשים אישיים או קבוצתיים בהם ננסה יחד להבין מהיכן נובע הקושי ביחסים בין אישיים הספציפי שאת/ה חווה.
לכל אחד יש את סיפור החיים האישי שלו/ה שעיצב ומעצב את האישיות ואת ההתנהגות.
במפגשים נוכל להתחקות אחר השורש לקשיים שעולים ביחסים הבין אישיים וגם לעשות סימולציות ותרגילים שיאפשרו לך לקרוא יותר בקלות סיטואציות חברתיות, להתבונן על האופן בו תגיב לסיטואציות כאלו ולתרגל דפוסי תקשורת חדשים שיסייעו לך להתנהג אחרת באופן שמקדם את המטרות שלך ואת הרצון להיות בקשר ולהצליח לשמר מערכות יחסים ומקומות עבודה.
לקביעת סדרת מפגשים שתעזור לך לעשות את השינוי המיוחל צור/י קשר 0525385880

פורסם בקטגוריה טיפול נפשי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *