טיפול קצר מועד בטראומה לאחר תאונת דרכים

מעורבות בתאונת דרכים היא אירוע טראומטי. קבלת מענה דרך טיפול קצר מועד בטראומה לאחר תאונת דרכים מאפשרת עיבוד רגשי של החוויה והתגברות על הטראומה.

יציאה מההלם הראשוני

בעת תאונת דרכים הנפש מגייסת את כל המשאבים שלה כדי לתפקד. בשעות הראשונות לאחר התאונה נהיה שרויים בהלם ולא נבין בדיוק מה קרה לנו. לאחר יום או יומיים בדרך כלל נתחיל לצאת מההלם הראשוני ונחוש כבדות, עייפות ואת עוצמת הטלטלה הנפשית. קבלת מענה מקצועי דרך טיפול קצר מועד בטראומה לאחר תאונת דרכים יסייע לעכל את החוויה ולמנוע מצב בו מתפתחת טראומה נפשית שתתבטא בפחד לעלות על ההגה, התקפי חרדה, דיכאון וחוסר ביטחון בכל הקשור לנהיגה.

עיבוד רגשי של התאונה

הרבה פעמים לאחר התאונה נחווה פלאשבקים, תמונות של רגע התאונה שקופצות לנו לתודעה ומביאות איתן מועקה נפשית וחרדה. הטיפול בטראומה לאחר התאונה יסייע לעבד רגשית את החוויה ויאפשר למערכת שלנו להירגע ולהתמודד טוב יותר עם החוויה. פלאשבקים לאחר תאונת דרכים והיזכרות לא רצונית בתחושות הקשות קשורות באנרגיה נפשית של עוררות יתר שנמצאת בגוף והיא חלק מהמנגנון הטבעי שמאפשר לשרוד אירועים פתאומיים. את האנרגיה הזו יש לפרק ולעבד. פנייה לטיפול קצר מועד בטראומה כמה שיותר קרוב לזמן התאונה תאפשר לפרק את האנרגיה הזו ולחזור לשיגרה ולמצב מאוזן.

 

קבלת כלים לחזרה לאיזון ולשגרה

הטיפול טראומה לאחר תאונת דרכים משלב עבודת גוף נפש. בטיפול נתמקד בנשימה ובהרגעת המחשבות, בדיבור על המצוקה והקושי בעקבות התאונה ועל האופן בו ניתן לחזור לאיזון ולשגרה. הפנייה לעזרה לאחר התאונה מאפשרת לקבל כלים להתמודד עם החוויה הקשה ומונעת התפתחות של טראומה מתמשכת שתשפיע בהמשך על איכות החיים ותפריע לתפקוד.

לתיאום טיפול קצר מועד בטראומה לאחר תאונת דרכים חייגו 0525385880- אשמח לסייע, זיו טל.

פורסם בקטגוריה טיפול נפשי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *