טיפול בפחד מהמוות

למרות שהפחד מהמוות הוא חלק טבעי מהחיים, מעבר לרמות מסוימות הוא הופך לחרדת מוות מעיקה שנכון לטפל בה לשיפור משמעותי של איכות החיים.

מאיפה נובע הפחד מהמוות

פחד מהמוות הוא הפחד הבסיסי ביותר עימו מתמודד האדם. פחד זה הוא טבעי ומובנה בתוכנו. כחלק מההישרדות של המין האנושי אנו מתוכנתים להימנע ממצבי סיכון חיים ולחפש בכל מחיר את ההיאחזות בחיים. יחד עם זאת, אחד המאפיינים של החיים המודרניים הוא שיש פחות ופחות סיטואציות בהן החיים שלנו בסכנה ממשית. לעומת זאת בשל לחץ החיים, הזמן הפנוי, המתחים שקשורים בחיים המודרניים והעובדה שסביבנו יש אלימות ומתח, אנו נוטים לחוש פחד מוות בעוד שבעצם איננו בסכנת חיים.

הפחד הופך לחרדה

התוצאה היא מצב פסיכולוגי בו חרדה ופחד מהמוות מציפים אותנו ללא סיבה לכאורה או בזמן שאנו מבצעים פעולות יומיומיות. הפער בין החוויה הפנימית של פחד מוות ובין העובדה שהסביבה לא מבינה בדיוק מה קורה לנו ומצפה מאיתנו לתפקד "נורמלי" הוא מבלבל ורק מגביר את המצוקה.

הטיפול בפחד מהמוות

בכדי לטפל בפחד מוות יש קודם כל להצליח להרגיע את הפחד ולחוש ביטחון. זאת אנו עושים בעזרת טיפול נפשי שבו בשלב הראשון מצליחים להרגיע את פחד המוות וליצור אווירה מוגנת. דרך עבודה על הנשימה ודרך התבוננות פסיכולוגית וניתוח של המצבים בהם אנו חווים את פחד המוות ניתן להתחקות אחרי המקורות והלחצים המשפיעים עלינו ומביאים אותנו לתחושת פחד המוות המקננת בנו.
בהמשך ניתן להגיע לעומקם של הדברים ובהדרגה לאפשר מפגש מחודש עם המציאות, כה שנותן לפחד מקום ומוציא ממנו את העוקץ שלו.
בעזרת התובנות שעולות בטיפול, למידת טכניקות להרגעה עצמית וניתוח האופן בו אנו חושבים ומתנהגים, ניתן להגיע למצב בו איכות החיים משתפרת ופחד המוות נרגע.

פורסם בקטגוריה טיפול נפשי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *