טיפול בטראומה בעקבות פיגועים

טיפול בטראומה עקב פחד מפיגועים מאפשר לך לתפקד ולהמשיך הלאה למרות החשש. הפחד מפיגועים הוא טבעי ומובן בסביבה מתוחה ומורכבת כמו מדינת ישראל. יחד עם זאת חשוב להבין כי למוח שלנו יש נטייה לקחת את המציאות ולהתמקד באפשרות הגרועה ביותר, מה שיכול להתפתח להפרעת חרדה שלא מאפשרת לנו לתפקד. בטיפול בטראומה נבין יחד מהיכן מגיע החשש ותוכל/י לקבל כלים להפחית את החרדה ולהגיע למצב שמאפשר לקבל את המציאות ולתפקד בה לצד המורכבויות הקיימות.

המציאות בארץ מורכבת

המציאות הביטחונית במדינת ישראל מורכבת מאד. למי שחי בחו"ל קשה להבין את המתחים היומיומיים שכרוכים בחיים בצל מצבי לחימה וטרור שכל הזמן נמצאים ברקע. נדמה כי גם כשאתה מוצא שקט ומנוחה מהיומיום פתאום המצב הביטחוני קופץ לך מהרדיו והטלויזיה בכל שעה עגולה ובאופן כללי נראה כי עם ישראל אובססיבי לחדשות ולא מוצא מנוח לנפשו.

המתח נותן את אותותיו

לחשיפה המתמשכת לאיומים ביטחוניים ומצבי סיכון יש השפעה על הנפש. הרבה פעמים אני נתקל באמהות וגם אבות שחוששים מאד לילדיהם ועסוקים באופן לא מודע כל הזמן בחרדה למה יהיה ומה יקרה. כך גם כשניתן למעשה להירגע ואין סכנה שנשקפת הם לא מצליחים ליהנות ומתח פנימי מלווה אותם ולא מאפשר להם מנוחה. הרבה פעמים המתח הזה נובע מחשיפה אישית לאירועים מסכני חיים, כמו קירבה לאירוע טרור או מצב של מלחמה בעבר בקו עימות או בשירות הצבאי. החשיפה הזו נחקקת בזיכרון ואז כשהמצב נרגע אתה בעצם עדיין חווה מתח ולא מצליח להשתחרר ממנו. לצערי אני פוגש גם ילדים שנחשפים למתחים שלכאורה בעולם מושלם לא היו אמורים להיחשף אליהם. הדבר יוצר אצל הילד או הנער חשש ומצב מובנה של מתח, עוררות יתר ודריכות מפני אזעקות או מצבי סכנה.

טיפול בטראומה מאפשר לקבל כלים להתמודד עם המתח

טיפול בטראומה מאפשר עבודה על המתח והפחד מפני פיגועים. בטיפול תקבל כלים להרגיע את עצמך וללמוד לכוון את המוח למצב של רוגע והתמקדות בחיובי. בטיפול בטראומה בעקבות פיגועים תוכל לדבר בחופשיות על מה שמטריד אותך ולתת מקום לחשש שמודחק או מוחבא ולחוסר הרצון שלך לפגוש אותו או להיראות חלש. אין בושה בלהיות אנושי והמציאות המורכבת בה אנו חיים הרבה פעמים מביאה איתה מצבים בלתי אפשריים שנותנים את אותותיהם על הנפש. כדאי להגיע לטפל בטראומה וללמוד איך לחיות במציאות באופן שמאפשר ליהנות מהיופי והשמחה שהחיים כאן מביאים איתם לצד נתינת מקום פרופורציונלי לקושי ולמצוקה.

לקביעת מפגש היכרות לטיפול בטראומה חייג 0525385880 זיו טל.

פורסם בקטגוריה טיפול נפשי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *