אהבה עצמית

עמוק בבסיס היכולת להניע את עצמך למקום יצירתי בחייך מונחת לה האהבה העצמית. לאורך המסע פעמים רבות תרגיש בודד, פצוע מבחינה רגשית, חבול. כמהה ליד מושטת שלא תמיד תהיה בנמצא. רוצה להרגיש נחמה אבל חש קרירות מייאשת.

ברגעים כאלו זכור כי אתה אהוב, בעל ערך, חשוב ובעל משמעות. זכור את היופי והעוצמה הפנימיים שלך, את כל הפעמים שיצרת ועשית ונתת לעצמך להיות למרות המחשבות המנסרות של חוסר הערך העצמי. למרות הרוחות הרעות שמנשבות ומקטינות את העובדה שיש לך כל כך הרבה לתת לעולם. שהנחל שהוא אתה זורם לו בנחת אל עבר האור, גדל ומתפתח, גם אם אינך יכול לראות זאת.

בבסיס היכולת ליצור את התנועה הגדולה שעליה ניתן להפליג לעבר איים של הוויה אחרת מונחת תנועה קטנה, יומיומית. התנועה הזו דורשת את המוכנות לנוע ממקומות של חוסר אמונה בעצמך לעבר אהבה עצמית.  היא דורשת תעצומות נפש ומיקוד. היא נחוצה במיוחד ברגעים בהם אתה חש חסר ערך או מתחיל שוב להתייאש מעצמך ללא סיבה אמיתית.

זה קורה בדרך כלל כי נתקלת שוב באירוע חיצוני כזה או אחר שנתת לו פרשנות אישית שמתכתבת עם המקום של חוסר ערך. אותו מקום כאוב שמלווה אותך כל כך הרבה זמן ושהגיע הזמן שילמד לזוז הצידה. אבל חוסר הערך העצמי לא זז הצידה מעצמו. היחיד שיכול לגרום לתנועה שמניעה את מערכת השמש הפנימית שלך הוא אתה!

לכן אהוב את עצמך, זכור את כל הרגעים שהיית שם עבור עצמך. אל תתבייש לפתח דיבור פנימי שמזכיר לך את הכוחות הטמונים בך. ברגעים של חולשה נסה בכל זאת להודות על הדברים החיוביים בחייך, נסה להרים את עצמך לעשייה. נסה לנגן, לעשות משהו שאתה אוהב, לצאת לטיול, ללכת למכון כושר, לעשות יוגה, לכתוב, לצייר, לבשל, לקרוא ספר. כל דבר שיזיז אותך מלשקוע ברחמים עצמיים. תרים טלפון למישהו, שמע שיר ישן שיש לו משמעות עבורך. נסה לדחוק את העלטה ולגייס את הכוחות שיש בך למרות שאתה לא רואה זאת באותו רגע.

התנועה מהמקום של השנאה העצמית והכאב למקום של קבלה של הדברים ודיבור עצמי שיש בו אהבה עצמית וחמלה כלפי עצמך היא המתנה הכי טובה שאתה יכול לתת לעצמך.

אל תחפש אישורים מבחוץ לכך שאתה נהדר כמו שאתה. צור מבפנים את ההכרה שאתה כבר לא הילד או המתבגר שנתן לעצמו להיסחף בזרם עכור של חוסר אמונה והקטנה עצמית. שכח את האמירות ששמעת מבחוץ ושהפכו לחלק מהפסקול הפנימי שלך. אמירות שצצות ברגעים של חולשה ושמגיעות לבקר לכמה רגעים בכל יום. זה טבעי ומובן. אין צורך להלחם בהן. הטריק הוא ללמוד לעבוד איתן כשהן מגיעות.

זכור שיש לך את היכולת לשנות את הדיבור הפנימי. נסה להפוך את התנועה של ההתמודדות עם המחשבות על חוסר הערך לתנועה שבונה אותך. במקום לתת לגל המחשבות הללו להטביע אותך נסה לראות בו גל שזורם הלאה והוא רק חלק מהאוקיינוס הגדול שהוא אתה. ברגע הזה ממש. למד את עצמך להיות שם בשביל עצמך. אהוב את עצמך. בקטן, בצורה צנועה באופן אינטימי ולא בומבסטי. צור תנועה פנימית של אהבה עצמית.

 

פורסם בקטגוריה התפתחות אישית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *