שיפור התקשורת הזוגית

זוגיות בריאה מבוססת על תקשורת זוגית שיש בה כנות ופתיחות. הרבה פעמים מטופלות שלי חוששות להיות כנות מול בן הזוג שלהן מחשש שהוא יתעצבן עליהן או שהן "יפלו" עליו עם הצורך הרגשי שלהן ויגרמו לאווירה כבדה. אני שואל אותן בתגובה האם הן מעוניינות להיות בזוגיות בה הן צריכות לוותר על השיתוף בן הזוג במה שעובר עליהן.

"מפחדת שהוא יחשוב שאני כבדה"

הפחד להיות כבדה או להעכיר את האוירה מבוסס על חוסר הערכה עצמית ועל נטייה לפחד מלשים את עצמך ואת הצרכים הרגשיים שלך במרכז. התוצאה של הוויתור הזה הרבה פעמים היא שדברים לא מדוברים עד שהם הופכים למים עומדים או ליצירת מוגלה שאחר כך קשה לפרק אותו בקשר הזוגי.

"חפרתי לו כבר אלף פעם עם זה"

עוד תירוץ להשתבלל שאני שומע הוא שכבר העלית את הדברים אלף פעם בעבר ושזה ייגמר באותו אופן כמו השיחות הקודמות. שאת לא רוצה להתחפר בצורך שלך בחום ואהבה. מול זה אני מציע גישה אחרת- להיכנס לשיחה מתוך כוונה להביא את עצמך ולא לוותר על הבאת הצורך שלך ויחד עם זאת לנסות לא להישאב לדרמה שרגילה שמתפתחת בך כשאת מרגישה שהצורך שלך לא נענה. כלמור, לבוא על מצב "חצי אוטומטי" בו את כן מביאה את הצורך ויחד עם זאת מבהירה גם לבן הזוג שאת מוכנה להסתכלות שלוקחת גם את המקום שלו בחשבון. גישה כזו במידה ויש אהבה ורצון הדדי בצמיחה משותפת היא win win ומאפשרת שיח מצמיח ושיפור התקשורות הזוגית במקום מלחמת חפירות.

"נשמע טוב אבל איך עושים את זה?"

קודם כל מתכווננים לשיח שנמנע מהבורות הרגילים. גם שלך וגם שלו. מעבר לכך ניתן לפנות ולקבל ייעוץ וליווי קצר מועד שיעזור לך לעשות סדר במחשבות ולהבין איך ניתן לאמץ שיח שגם לא מוותר על להגיד את הדברים וגם מבין טוב יותר את הבורות אליהם את נופלת בדרך כלל מולו ובשיח הפנימי שלך בגלל פצעי העבר.

לכניסה לתהליך ייעוץ קצר מועד לקבלת כלים לשיפור התקשורת הזוגית התקשרי 0525385880. זיו

 

פורסם בקטגוריה התפתחות אישית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *