מימוש עצמי והמחירים שתשלם בדרך

מימוש עצמי מביא איתו מחירים.  לא פעם לאורך הדרך תפגוש אתגרים ומהמורות שיאתגרו את הבחירה שלך בנתיב שיש בו עצמאות, יצירתיות ותעוזה. האיתגור הזה הוא חלק מהדרך. במובן מסוים החלק הגבוה בך מביט בך מלמעלה ושואל אותך: "כמה אתה רוצה את זה?". אם התשובה היא" "אני רוצה את זה מאד, אני מוכן לשלם הרבה מחירים בדרך להיות מי שאני יודע שאני יכול להיות"- אתה יכול להיות שקט. בסופו של דבר, דרך כל המהמורות והאתגרים שתפגוש, אתה תצא מחוזק, ומלא בעוצמה. ישקט לבבך כי אתה על הנתיב לעצמך.

להעיף את המושכות

מימוש עצמי הוא צורך. צורך אנושי, צורך נפשי, צורך רוחני. כשאדם חי את חייו בהתעלמות מהצרכים הבסיסיים שלו הוא כמל, נרקב, מתמלא במרירות שמובילה בסופו של דבר לחוסר תוחלת שיש לה ביטויים שונים. הצורך הזה- וזה מה שהרבה אנשים מתקשים להבין- הוא צורך בסיסי. במקום שבו האנושות נמצאת כיום התובנה הזו מחלחלת, אתה מחוייב לעצמך ללכת בנתיב שיש בו לב, שיש בו משמעות. נכון- זה מאתגר מבחינה כלכלית. נכון- זה מפחיד לעיתים ואפילו מאד. נכון- תצטרך לוותר על כמה פנטזיות בדרך. נכון- היה יכול להיות נהדר אם היית יכול לעבוד בעבודה משעממת ולהיות פקיד בוועד עובדים ולהיות עובד מדינה ולהרוויח כסף בטוח ולצאת לפנסיה בגיל מוקדם. אבל אתה לא במקום הזה. יש לך נשמה שרוצה לגדול ולהתפתח והיא לא מיישרת קו עם הסיפורים שהמקום החושש בך מספר לך. הנשמה יודעת מה היא רוצה. אתה יודע שהאושר טמון בללכת את המסע בכל הכוח. להעיף מעליך את המושכות והמוסרות שסיפרו לך שאתה חייב לעטות על עצמך ולדהור אל מקום חי שיש בו תעוזה.

למה זה צריך להיות כל כך קשה?

המסע אל המימוש העצמי לא אמור להיות קל. למרות מה שכתוב בכל מיני מדריכים בגרוש החיים מורכבים מהרבה כאב, התלבטויות, הרים וגאיות שאתה אמור לצלוח בדרך אל מקום שלם והרמוני. לא פעם תתייצב מול קושי כלכלי, קושי רגשי, קושי להבין איך בדיוק ההחלטות שאתה אמור לקחת בצומת הספציפית הזו מסתנכרנות עם הצורך לשלם על טיפולי השיניים, בתי הספר, המכוניות, האוכל והרצון של הילדים שלך לטוס לחופשה בחול . או קיי. אם זה לא היה קשה ומבלבל כנראה שלא היה במסע הזה ערך. לקושי יש תפקיד. היכולת שלך לצעוד בדרך ולהתחייב למסע הייחודי שלך מכילה טונות של אנרגיה שבסופו של דבר יש בה חיים. זה כאילו כשאתה צועד בואדי שאתה יוצר מתוך הקשבה לקול הפנימי שלך, האנרגיה שאצורה בקירות הואדי משתחררת אל עולם.  הקושי שאתה חווה במסע הוא חלק מובנה ממנו והאנרגיה שמשתחררת כשאתה נמצא במקום שמוכן להתעמת עם הקושי הזה היא המתנה שלך לעולם.

להמשיך או להפסיק?

המוכנות להמשיך לצעוד בנתיב של המימוש העצמי למרות הקושי היא לא דבר קל אבל המחירים שתשלם על הוויתור על עצמך לאורך הדרך כבדים הרבה יותר מההישארות על הנתיב. כשאתה נמצא במקום של סבל קשה לראות איך בדיוק נכון ללכת על האפשרות שדורשת מחויבות למסע שהמחירים שהוא גובה הם לא פשוטים כרגע. אבל ברגע שעלית על דרך המלך אל עצמך אין לך באמת ברירה משום שירידה מהנתיב רק תוביל למפח נפש עתידי ואתה תחזור אליו בהמשך. מי שהחל לצעוד על הנתיב לעבר עצמו ההמלצה שלי אליו היא להישאר מחובר לקול הפנימי העמוק שמוביל אותו לעבר חיים יצירתיים שיש בהם תעוזה. בסופו של דבר למרות שאנו מוקפים באנשים יש לנו דיאלוג פנימי עם עצמנו שאסור לנו לזנוח. לחיות מתוך מחויבות למי שאנחנו ונכונות לקיים את ההבטחה שהבטחנו לעצמנו זו זכות שמתגלמת בחיינו כעת.

לקבלת ליווי בדרך אל עצמך- זיו 0525385880

פורסם בקטגוריה התפתחות אישית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *