החוט המקשר

יש חוט מקשר בין מי שאני ומי שהייתי. האחריות למתוח את החוט קדימה היא שלי, אף אחד לא יחיה את חיי במקומי. כשאני מבין שההתפתחות הרוחנית מושתתת על היכולת להתמלא באור ולתפוס את מלוא המרחב שאני יכול, אז אני בשל לתנועה. התנועה היא פנימית ואישית. איש לא יכול לעשות אותה עבורי .

בחיים יש קושי

החיים מביאים איתם קושי, אשתי צוחקת עלי שאני בודהיסט מכיוון שהאמת הראשונה של הבודהיזם היא שהחיים הם סבל. ואני כנראה מתחבר למקומות של סבל, של קושי. אבל, חשוב להבין, הקושי החומרי, הפיזי, הנפשי, שהאדם פוגש הם הזדמנויות. חוסר המוכנות להיענות לקושי הזה הוא הוא השורש של הדכאון והחרדה שממלאים את עולמנו.

מוות רוחני

כאשר אדם יודע בפנים שהוא נכון לדברים גדולים ומכל מיני סיבות הוא פוחד לצעוד קדימה או מתקשה ללכת בנתיב שיש בו לב, או אז מגיע הניוון הפנימי שכשהוא מסתבך והולך יכול להוביל למוות רוחני. כמו שקיימים גורמים לתמותה פיזית ישנם גם גורמים למוות רוחני. הפחד לממש את עצמי ולהניע את עצמי הוא הגורם מספר אחד למוות הרוחני. בתזה שאני כותב אחת המרואיינות אומרת שעבורה המוות הוא הדשן של החיים. ממה שאני מבין היא מדברת על שני סוגים של אנשים- כאלו שמתרוקנים ומתדלדלים מהמפגש עם המוות וכאלו שצומחים ממנו. עם כל החמלה והרוך שיש בי כלפי המוות והמפגש עימו ואני יודע שכל אחד פוגש את המוות הפיזי שהוא חווה בחייו ממקום פרטי ואחר, אני בוחר לקחת את דבריה למקום מסוים.

הבחירה בחיים

התובנה הפרטית שלי היא שבמסע האישי של כל אחד מאיתנו מונחת בחירה. בחירה בין להיענות לקריאת הנשמה ולנוע קדימה או לתת לפחד לשתק.
הבחירה הזו היא משהו שכולנו מתמודדים איתו. גם אם אנחנו לא מדברים עליו. והבחירה הזו היא אישית ופנימית.
לא משנה בכמה אנשים אני מוקף או כמה נוחים חיי, הבחירה הזו היא פרטית ואני ניצב בפניה לבד. ממש כמו שבמובן מסוים כל אדם ניצב מול המוות האישי שלו לבד , כך הוא ניצב לבדו מול ההכרעה האישית האם לממש את עצמו- יש חוויות שהן פרטיות ואישיות למרות העובדה שזה יכול להיות מפחיד.

בחירה שלא ניתן לטעות בה

והבחירה הזו- מה אני עושה עם החיים שלי, לאן אני ממשיך מכאן, היא פרטית ומחייבת אומץ. במידה ובחרתי להיענות לקול הפנימי שלי והתחייבתי לצאת לדרך, אני לא יכול לטעות. היענות לחיים תמיד תביא איתה התפתחות וצמיחה.

פורסם בקטגוריה התפתחות אישית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *