מנטליות של ממבה

מנטליות של ממבה. זה מה שהיה לקיירי אירוויניג בראש לדבריו כשקלע את הזריקה המכריעה במשחק 7 מול גולדן סטייט בגמר עונת 2015-2016. סל הניצחון הביא לקליבלנד אליפות ראשונה ואיפשר להם לחזור מפיגור של 1-3 בסדרת גמר כדי לנצח 4-3 בפעם הראשונה בהיסטוריה.
אז למה בדיוק קיירי אירווינג מתכוון כשהוא מדבר על מנטליות של ממבה?
הממבה המקורי


בדבריו קיירי אירווינג מתייחס לקובי בריאנט ולכנוי שלו (בלאק ממבה). קובי נחשב לאחד השחקנים הקשוחים ביותר מבחינה מנטלית בהיסטוריה של הכדורסל. הרצון שלו לנצח התעלה על כל דבר אחר וגרם לו לעבוד הרבה יותר קשה מכל אחד אחר במגרש.
ריכוז עילאי וקילינג אינסטינקט
בנוסף למוסר העבודה הגבוה שלו לקובי היה גם את מה שהרשים את קיירי. היכולת להגיע לריכוז ושקט פנימי ברגעי השיא ו"להרוג את היריב" בתפקוד קר רוח ברגעי ההכרעה. התכונה הזו שנקראת באנגלית killing unstinct משותפת לכל הקלעים הגדולים בהיסטוריה והיא מה שקיירי אירווינג חיפש בגמר מול סטף קארי וקבוצתו.
קור הרוח שבו קירי הוביל את קליבלנד בשניות הסיום כשסטף קרי דוחף לו יד לפרצוף ומנסה למנוע ממנו את זריקת הניצחון, הראה שהוא שייך לליגה של הגדולים באמת. בראיון לאחר המשחק קיירי אמר שהיה לו בראש רק דבר אחד- מנטליות של ממבה. ואת המנטליות הזו הוא לקח איתו ביום בהיר אחד לבוסטון סלטיקס כדי להפוך למנהיג שמוביל אחריו קבוצה צעירה ומוכשרת.
הבנת החשיבות של האימון המנטלי
כיום ברור כי לאימון המנטלי השפעה מכריעה על הביצוע של הספורטאי. קובי בריאנט בעצמו משמש היום מנטור מנטלי לשחקנים צעירים דוגמאת קיירי, אייזאה תומאס, פורזינגיס ועוד. כמי שהיה שם ועבר תהליך משמעותי מבחינה מנטלית כשחקן הוא יודע כמה חשוב להגיע לרגע השיא שקט וממוקד.
גם לך מגיע מאמן מנטלי אישי
מאמן מנטלי אישי יכול לעזור לך לקחת את המשחק שלך רמה או שתיים למעלה. האימון המנטלי מתאים לשחקנים צעירים, לשחקני נוער ולבוגרים מקצוענים.
כל שחקן כדורסל חווה לחצים, הסחות דעת וגורמים מנטליים שונים המשפיעים על תפקודו.

לקבלת מאמן מנטלי אישי שילווה אותך בדרך להצלחה צור קשר עכשיו זיו 0525385880

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *