מתי נכון לפנות למאמן מנטאלי

פנייה למאמן מנטאלי מאפשרת להתמודד עם תקופה של חוסר ביטחון עצמי שגוררת פגיעה בתפקוד ובהשתלבות בקבוצה. בעזרת הליווי המקצועי של מאמן מנטאלי ניתן לזהות את המקומות שדורשים חיזוק ואז לעבוד עליהם בכדי לצאת מהבור של חוסר הביטחון ולחזור לתפקוד יציב ולמימוש הפוטנציאל הגלום בספורטאי.

פגיעה בביטחון העצמי

הרבה פעמים כאשר ישנה נסיגה ביכולת הדבר גורר פגיעה בביטחון העצמי- דבר שמקשה על הספורטאי הצעיר או הוותיק לחזור לרמה בה הוא רגיל לתפקד. לנסיגה בביטחון העצמי יכולות להיות סיבות שונות- ייתכן וישנו קצר עם המאמן של הקבוצה ש"מייבש" את השחקן על הספסל או מחוץ לסגל מבלי שתהיה לכך הצדקה מקצועית. כאשר שחקן נתקל בתופעה כזו הוא מתקשה לעיתים לגייס את הכוחות להרים את הראש ולהמשיך לתפקד והמוטיבציה שלו נפגעת. באימון המנטלי נעבוד יחד על היכולת להתמודד עם התקופה הקשה ולצלוח אותה.

חזרה מפציעה

לעיתים הירידה בתפקוד נגרמת בשל חזרה מפציעה ופער בין הציפייה של הסביבה שתחזור לכושר המשחק הרגיל שלך לעומת העובדה שדברים לוקחים זמן. היות והספורטאי לא מצליח להיכנס לכושר המשחק בקצב לו קיווה נפגם הביטחון שלו והוא מתחיל לפקפק בעצמו ולהתייאש. הייאוש מהווה גורם מעכב שקשור בפרשנות שהספורטאי נותן לדברים וכאן המאמן המנטאלי נכנס לתמונה ויכול לסייע.

קושי להשתלב בקבוצה חדשה

לא פעם אני פוגש ספורטאים צעירים שעברו מהקבוצה בה גדלו למועדון חדש, גדול יותר. המעבר הזה הוא לא פשוט מבחינה מנטאלית וגורר עימו קושי היות ובקבוצת הנעורים הכדורגלן או הכדורסלן היה כוכב ואילו כעת עליו להתחרות עם שחקנים ברמה גבוהה יותר על מקום בהרכב. השינוי בסטטוס והצורך להתחרות מביאים עימם לחצים שללא תמיכה וליווי מקצועי קשה להצליח לעמוד בהם. מה עוד שהאוירה במועדון החדש יכולה להיות כזו של תחרות כשכל הצוות מוכוון הישגים ותחות תומך ומלווה את השחקן כמו ב"חממה" של מועדון האם. המאמן המנטאלי מסייע לך להסתגל ולעמוד בלחצים ומאפשר לך לעבור את תקופת ההסתגלות ולגייס כוחות וכלים להתמודדות עם הלחץ שבסיטואציה החדשה.

קושי להתמודד עם התחרות על מקום בהרכב

הספורט המקצועני בימינו תחרותי מאד. קיימת תחרות עזה בין מועדונים וישנם המון ספורטאים שמתחרים על מקום בהרכב. הספורט הפך להיות יותר מקצועני שזה מבורך מבחינת ידע והתמקצעות אך לא כשזה בא על חשבון אווירה סובלנית ותומכת עבור הספורטאי. ההימצאות בסביבה של תחרות עזה משפיעה על הפן המנטאלי ולעיתים במקום שהדבר ידרבן את הספורטאי הצעיר זה מוריד לו את החשק והמוטיבציה. העבודה עם מאמן מנטאלי צמוד מאפשרת לספורטאי לקבל תמיכה ולהבין האם וכיצד ניתן להתגבר על הסיטואציה ולהמשיך להינות מהספורט שהוא אוהב ולהאמין בעצמו.

הכנה לתחרות או משחק חשוב

לעיתים ספורטאי חווה לחץ חריג או התרגשות יתר לפני וזמן ההכנה לתחרות חשובה כגון אליפות הארץ או אליפות עולם או משחקי פלייאוף. העבודה עם מאמן מנטאלי באופן אישי מאפשרת לבנות תכנית אימונים מיוחדת שמכינה אותך לקראת האתגר ומסייעת לך להגיע להישגים אליהם אתה שואף.

מאמן מנטאלי יכול לעזור לך למצות את המיטב שבך

כאשר פונים אלי בשאלה מתי נכון לפנות למאמן מנטאלי והאם נכון להתחיל תהליך של ליווי אישי אני מייעץ תמיד לבדוק קודם כל עם הספורטאי עצמו אם זה נכון לו והאם הוא פתוח ומוכן להיעזר באיש מקצוע שיכול לסייע לו להתמודד טוב יותר עם הלחצים ולהכין אותו לקראת התחרות או המשימה בפניה הוא עומד. הן אם מדובר החזרה לכושר, במלחמה על מקום קבוע בהרכב, בהתמודדות עם הלחץ או בהכנה לתחרות חשובה.
במידה ואתה חושב כי נכון לך להיעזר ולהתייעץ עם מאמן מנטאלי מוזמן ליצור קשר ונצא לדרך. זיו 0525385880

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *