כיצד אימון מנטלי עוזר לכדורגלן צעיר המתמודד עם חוסר ביטחון עצמי?

כדורגלנים צעירים מתמודדים לפעמים עם חוסר ביטחון עצמי שאם הוא לא מטופל נכון יכול לפגוע בהתקדמות שלהם במשחק. כמאמן מנטלי לספורטאים צעירים בעל ניסיון רב בעבודה עם ילדים ונוער, אני יודע כיצד לדבר עם הנער בשפה שבה הוא מוכן ורוצה לעבוד על חוסר הביטחון שלו.

לדעת לדבר עם הנער בשפה שלו

שיתוף הפעולה של הנער הוא המפתח לעבודה המשותפת. בלי מוטיבציה לקבל עזרה לא ניתן למעשה להגיע אליו. בפגישת ההיכרות אני מנהל איתו שיחה שכולה מבוססת על היכרותי עם עולם הכדורגל באופן שלא יאיים או ייתן תחושה שאני "חופר" לו וכן תיווצר אצלו מוטיבציה לשיתוף פעולה. הורים מדווחים לי כי לקחו את הנער לפסיכולוג או ליועצת שלא הצליח להגיע אליו בעוד שאחרי שיחה איתי הוא מעוניין לעבוד על הפן המנטלי שלו. נדמה לי כי זה קורה משום שאני מגיע אליו דרך הכדורגל ומצליח ליצור אצלו התלהבות לשיתוף פעולה והבנה שהאימון המנטלי יכול לעזור לו.

הכנת תכנית אימונים מנטלית

בפגישת ההיכרות אני מנסה לברר איתו מה הנקודות שהיה רוצה לעבוד עליהן כדי לשפר את משחקו ומהם החסמים המנטליים להצלחתו כפי שהוא חווה אותם. במידה ואני מזהה אצל הנער מוטיבציה לעבודה משותפת אני בונה לו תכנית אימונים מנטלית שבה הוא מקבל ממני כלים להתמודד עם הלחץ שיאפשרו לו תפקוד טוב יותר וקבלת החלטות נכונה על המגרש. הוא מקבל גם ייעוץ וסיוע בניהול התקשורת עם המאמן והחברים לקבוצה והרבה פעמים כשהוא מצליח להתמקד יש לזה גם השפעה על האופן בו הוא מתקשר מחוץ למגרש, בבית הספר ובבית מול ההורים או האחים.

מקרה לדוגמא

למשל, ד', בן 13 שהגיע אלי אחרי תקופה ארוכה בה חווה קושי מול מאמנים עד שנאלץ להחליף קבוצה. למרות שהוא מוכשר מאד הוא התקשה להביא לידי ביטוי את היכולות שלו. אמא שלו הציעה לו להיעזר באימון מנטלי. נפגשנו למפגש היכרות וראיתי נער מקסים אך חסר ביטחון שזקוק להכוונה וסיוע וקבלת כלים להתמודד עם הלחץ שהוא חווה לפני משחקים וחוסר הביטחון שלו עקב המלחמה על מקומו בהרכב.
מהר מאד האימון המנטלי החל לתת תוצאות. למעשה, כבר לאחר האימון הראשון הוא קיבל טיפים איך להתכונן נכון למשחק הקרוב וישר אחרי אימון אחד הוא כבר הבקיע שער לאחר יותר משנה שלא כבש. אימו מדווחת כי היא מרוצה מאד מהאימון המנטלי והוא יודע שהוא יכול להתייעץ איתי לפני משחק או אימון חשוב ושיש לו מי שעוזר לו להאמין בעצמו ולתמוך בו ברגעי משבר.

לקבלת ליווי מנטלי צרו קשר: זיו 052-5385880

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *