אימון מנטלי לכדורגלנים צעירים

כדורגלן צעיר המשחק בקבוצת ילדים, נערים או נוער צריך להתמודד עם הרבה מאד לחץ. הרבה מאד פעמים הלחץ מביא לכך שלמרות שהילד או הנער כשרוני מאד הוא רוצה יותר מדי או מתאמץ יותר מדי ולא מסוגל להרגיע את המערכת ובסופו של דבר ההתקדמות שלו ככדורגלן נפגעת.

ליצור אווירה נינוחה
כמאמן מנטלי שמתמחה בעבודה עם ספורטאים צעירים חשוב לי קודם כל שהנער יחוש בנוח כאשר הוא נפגש איתי. המפתח לאימון מנטלי מוצלח הוא היכולת להרפות מהלחץ ולפנות מקום להתבוננות קשובה בגורמים שמפריעים לשחקן להצליח במגרש.
בניגוד לחדר הכושר בו ככל שמגבירים עומסים בהדרגה ככה מפחים יותר כושר וסבולת, באימון המנטלי חשוב ללמוד להפחית מהעומס ומהלחץ האימונים המנטליים בכדי שניתן יהיה לבנות תכנית מדורגת להגעה לשיא ברגע הנכון.
ככל שהשחקן הצעיר ילמד להירגע ולהפחית עומסים כך יקל עליו להגיע לביצוע מיטבי בזמן אמת.
הלחץ פוגם בהתקדמות
הכדורגל הוא ספורט קבוצתי ודוגמא טובה לאיך לחץ פוגם בתוצאות ולא מקדם אותן ניתן למצוא בקבוצה שיש לה את הכלים להיות במקום טוב בטבלה אולם היא נקלעת לרצף של הפסדים שמביא אותה לתחתית הטבלה.
הרבה פעמים המאמן ההנהלה וגם ההורים לא מבינים איך יכול להיות שבאימונים הכל נראה כל כך טוב וכשמגיעים למשחקים הרמה יורדת. מצב שבו אין הלימה בין הכישורים של השחקנים באימון לבין הבצועים שלהם במשחק קשורה לגורם המנטלי.
באימון המנטלי עם קבוצות של כדורגלנים צעירים הרעיון הוא ללמד את השחקנים איך לזהות את הלחץ ולבנות בהדרגה חוסן מנטלי והבנה של מה מעכב אותם כיחידים וכקבוצה מלהצליח.
מה כולל האימון המנטלי?
באימון המנטלי נעבוד על יכולת קבלת ההחלטות בזמן אמת, על בניית הכימיה הקבוצתית ועל הבנה מה עוצר את השחקנים הצעירים כקבוצה מלמצות את כישוריהם.
תפקיד המאמן המנטלי כפי שאני תופס אותו הוא לסייע למאמן בעבודתו על מנת להביא את הקבוצה לביצוע מיטבי במשחק ובתחרות.
כאשר אני עובד כמאמן מנטלי עם קבוצה אני צופה בקבוצה מתאמנת ומשחקת וגם שומע מהשחקנים איך הם חווים את הכימיה הקבוצתית.

באימונים המנטליים אנחנו עובדים על קבלת החלטות בזמן אמת ועל היכולת לתת מקום לשחקנים האחרים בדרך לביית קבוצה מנצחת. כמו כן נעשית עבודה על גורמים מסיחי דעת וזוללי אנרגיה ועל היכולת להישאר בפוקוס ומיקוד ולא להיגרר לפרובוקציות או חשש מהקבוצה היריבה. האימונים המנטליים מסייעים לבניית וחיזוק הקשר בין השחקנים ומקלים את עבודת המאמן הראשי של הקבוצה.
אשמח להגיע להרצאה על אימון מנטלי בקבוצות ספורט או אירגונים.
לקביעת הרצאה חייגו 0525385880
או צרו קשר דרך האתר או דף הפייסבוק

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *