אימון מנטלי להכנה לגיבוש

במסגרת עבודתי כמאמן מנטלי לספורטאים מגיעים אלי לא פעם בני נוער שמתכוננים לגיבוש צבאי. הם מקבלים סיוע במציאת מיקוד פנימי, נטרול הסחות הדעת וחתירה שקטה לעבר השגת היעדים.

בניית תכנית אימונים מנטלית

במסגרת ההכנה המנטלית לגיבוש בשלב ראשון אנחנו מזהים את הגורמים שמשפיעים על הביטחון העצמי ושגורמים לכך שבזמן אמת הנער חש לחץ שגורם לו לתפקד פחות טוב מאשר באימוני ההכנה.

אנו מנסחים יחד מטרה משותפת ובונים תכנית אימונים מנטלית שכוללת קבלת כלים להתמודדות עם לחצים, ניתוח של התהליכים המנטליים הפנימיים שקורים בזמן האימונים ובזמן הגיבוש ולמידה של האופן בו ניתן להגיע מוכן בצורה מיטבית לרגע האמת.

השתקה של הסחות דעת

ההכנה לגיבוש כוללת הבנה של המצבים בהם מורגשים לחץ ונטייה להישבר שקשורים בדרך כלל לחוסר ביטחון ולהשוואתיות לאחרים. מטרת ההכנה המנטלית היא למקד את הנער במטרה ולהשקיט את הסחות הדעת שפוגמות בסיכויי ההצלחה שלו. הסחות דעת אלו גורמות לכך שבמקום למצות את הפוטנציאל המקסימלי ולהפגין את כישוריו הנער מתקשה לבצע בזמן אמת את מה שהוא מסוגל לו באימונים.

שיפור תחת לחץ

בעזרת תכנית האמונים הנער לומד כיצד להביא את עמו למיטב תחת הלחץ במקום להישבר. אנו עושים שמוש בלחץ כגורם מדרבן וממריץ, ומתמקדים בהפיכתו ללחץ חיובי שמאפשר לו להפיק מעצמו יותר ממה שחשב שהוא יכול. בתכנית הלווי המנטלית לקראת גיבוש ניתנים הסברים על האופן בו החשיבה משפיעה על התפקוד ולגבי הדרך הנכונה מבחינה מנטלית להגיע לרגע האמת.

העמקת ההבנה החברתית

כמו כן בגיבושים שכוללים מצבים מורכבים יותר מאשר מבחנים פיזיים בלבד מתבצעת הכנה מנטלית של הנער בפן החברתי שמהווה נקודה לא פחות חשובה פעמים רבות. הנער לומד כיצד לשתף פעולה, לקרוא מצבים חברתיים ולהביא את עצמו לידי ביטוי באופן שמעורר אמפתיה.

תרגול עצמי ורכישת כלים לחיים

מעבר לעבודה המנטלית בקליניקה הנער מקבל תרגילים לתרגול עצמי בבית שמטרתם להרגיע את המחשבות ולהגביר את יכולת המיקוד. היכולות שהוא רוכש במהלך תכנית האמונים המנטלית המותאמת אישית לקראת הגיבוש הצבאי מאפשרת לו למעשה רכישת כלים שישמשו אותו בהמשך חייו ולא רק למטרת הגיבוש.

ליצירת קשר וקבלת ליווי: זיו 0525385880

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *