איך להתמודד עם תחרות על מקום בהרכב

שחקני כדורגל וכדורסל צעירים שמגיעים אלי לחוצים הרבה פעמים מהתחרות על מקום בהרכב. במיוחד אם הם מגיעים לקבוצה חדשה אחרי שהיו רגילים לפתוח תמיד בגילאים הצעירים. באימון המנטלי אני מלמד אות כיצד להתמודד עם הלחץ שהמלחמה על מקום בהרכב מביאה.

דרישות גבוהות סיטואציה מלחיצה

לא פעם שחקן שמגיע לקבוצה חדשה, במיוחד בגילאי הנוער (אבל גם בגילאי הנערים) חווה לחץ מסוג חדש שלא חווה לפני כן- תחרות על מקום בהרב. הדרישות בקבוצות הנוער הן גבוהות יותר, במיוחד בליגות הגבוהות והדבר יכול לפעמים להלחיץ מאד. במיוחד שהשחקן לא מכיר את המאמן החדש וצריך גם להתרגל לחבריו החדשים לקבוצה, גם להתמודד עם הלחץ וגם להרשים את המאמן.

בניית תכנית אימונים מנטלית אישית שמאפשרת לשחקן להרים את הראש

באימון המנטלי לספורטאים צעירים אני נותן לכדורגלן או הכדורסלן שאיתו אני יושב לדבר בחופשיות על מה שהוא מרגיש. החבר'ה מדווחים כי עצם העובדה שאיש מקצוע מנוסה שילווה אותך כבר מרגיע ומעודדת.
כמו כן אנחנו בונים יחד תכנית אמונים מנטליים שגם מאפשרת לנער לרכוש כלים חדשים להתמודדות עם הלחץ וגם מאפשרת לו להתמקד במוטיבציה ובחשיבה חיובית, להרים את הראש ולבוא נחוש וממוקד לתחילת העונה או לאתגרים שעומדים בפניו.

הכל בראש- לשים דברים בפרופורציה

הרבה פעמים מסתבר בדיעבד כי הכדורגלן הצעיר או הכדורסלן הצעיר החליט על סמך פרשנות שלו בלבד כי המאמן לא אוהב אותו או לא מחזיק ממנו. העובדה הזו הרבה פעמים גורמת לו לפחד לטעות וכתוצאה מכך לשחק מהוסס ולא להתבלט כפי שיכל בקבוצה החדשה.
באימון המנטלי לספורטאים צעירים הוא מקבל כלים לשים את המחשבות הללו בפורופורציה ולומד טכניקות שמאפשרות לו להתבלט וליצור רושם חיובי על המאמן. הדבר מאפשר לו להתמודד טוב יותר עם התחרות על מקום בהרכב ולהביא את יכולותיו לידי מיצוי.
לקבלת ליווי ובניית תכנית אמונים מנטלית מותאמת אישית צור קשר: 0525385880. זיו.

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *