מהי קבוצת עבודה פנימית

הקריאה הפנימית של הנשמה נמצאת ברורה וחדה בתוכנו. לעיתים קשה לנו לשמוע אותה או שאנו מתקשים ליישם את ההליכה בכיוון הנכון מבחינתנו.

קולות שונים שאנו פוגשים דרך אנשים מבחוץ שמקטינים אותנו ומצמצמים את מי שאנחנו בשל פחדים שלהם עצמם, או גורמים שונים שעוצרים אותנו בדרך כגון קשיי פרנסה למשל- כל אלו יוצרים מתח בין הפנים והחוץ. בין מי שיכולנו להיות ומי שאנחנו כרגע.

הדרך להגיע אל חיים של מימוש ושל סיפוק עוברת דרך עבודה פנימית שאנו יכולים לעשות על עצמנו.

למעשה הדבר היחיד שעליו אנחנו יכולים לקחת אחריות מלאה בחיים הללו הוא אנחנו עצמנו.

על כל שאר הדברים אין לנו בהכרח שליטה או שמעורבות בהם בחירות של אנשים נוספים.

אולם, על הדרך בה אני מגיב לנסיבות חיי, על הדרך בה אני בוחר לחיות את חיי רק אני אחראי.

וכאן טמון המפתח להתפתחות והצמיחה האישית.

ברגע שאני מצליח להתחבר לעצמי ולמי שהייתי רוצה להיות וברגע שאני מסוגל לבדוק אילו התאמות ושנויים אני יכול לעשות בתוכי ובדרך בה אני פועל- אז אני בדרך הנכונה מבחינתי.

קבוצת עבודה פנימית מאפשרת למעשה לאדם לבדוק מה היה מאחל עבור עצמו מתוך מקום של חופש ובחירה אישית. ולאחר שהצליח להבין מה היה רוצה שיקרה בחייו, השלב הבא הוא לנוע לעבר אותן מטרות ולהסתייע בקבוצה על מנת  להתגבר על המכשולים שעומדים בדרך למימוש המטרה.

דרך טכניקות שונות כמו מדיטציה שמאפשרת התחברות למקום שליו יותר,דמיון מודרך שמאפשר לתכנים לעלות מבפנים, עבודה עם טקסטים שהמשתתפים כותבים ושמאפשרים הבעה חופשית ולא מצונזרת של עולמם הפנימי ושמוש במוזיקה ובצלילים, עולים ונחשפים תכנים מעולמם הפנימי של המשתתפים.

במעגל הקבוצתי כל אחד משתף את האחרים כמובן במה שנוח לו לשתף ובקצב המתאים לו. השיתוף מאפשר לקבל משוב לגבי איך הדברים נחווים על ידי משתתפים אחרים והרבה פעמים קורה שמה שמשתתף מביא מעולמו האישי מתגלה לפתע כרלבנטי עבור משתתפים אחרים שפוגשים אותן התלבטויות ואותם חומרים בחייהם.

כך מתחיל לו מסע קבוצתי שנבנה מתוך העולמות הפנימיים של המשתתפים השונים ונוצר הדהוד שמאפשר לקבל מהקבוצה פידבק לגבי הדרך שאני עושה בחיים ולמעשה מתוך חומר הגלם שמצטבר בקבוצה אני לוקח את מה שמתאים לי ונכון עבורי במסע הפרטי שלי.

הקבוצה היא מקום ללמוד על עצמי ולהתפתח מתוך יצירתיות ותעוזה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות במייל ziv@zivtal.co.il

או בנייד: 052-5385880

 

פורסם בקטגוריה הנחיית קבוצות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

One Response to מהי קבוצת עבודה פנימית

  1. "על הדרך בה אני מגיב לנסיבות חיי, על הדרך בה אני בוחר לחיות את חיי רק אני אחראי."
    אחד המשפטים הנכונים והחכמים ביותר ששמעתי.
    היחס למצבים שעוברים עליך , משנה לך בסופו של דבר את מציאותך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *