קבוצה להתמודדות עם מוות של אדם קרוב

אובדן של דמות אהובה מטלטל את הנפש ומוציא אותנו משיווי משקל. עוצמת הכאב והמחיר שגובים החיים בצל האובדן מתבהרים הרבה פעמים בהדרגה הרבה אחרי הלוויה, השבעה ושנת האבל הראשונה.

דברים לוקחים זמן

מיד לאחר האובדן מנהגי האבלות מגנים על האדם ועוטפים אותו בהרבה אהבה ונוכחות של אנשים. התפיסה הפשטנית היא שישנה תקופה מסוימת בה האבל הוא לגיטימי ולאחריה מצופה מהאדם לחזור ולתפקד. אנשים שאני פוגש בעבודתי מספרים על סבל מתמשך, תחושת טלטלה, דכאון וחוסר אונים שמלווים כמו צל את חיי היומיום ואת הניסיון לחזור לשגרה ולתפקד למען הילדים, בן הזוג והקרובים האחרים. מתחת לחזות של חזרה לשגרה ישנו הר של כאב שמסרב להתפרק ומשפיע על חוויית הקיום באופן יומיומי.

שיתוף מאנשים שחוו חוויה דומה

אני מקבל מיילים מאנשים שחוו אובדן ובהם מבוטאים רצון וכמיהה לעבד את הכאב ולאפשר לו לצאת. הם מבטאים רצון להיות מסוגלים לבטא את התהום שנפערה בנשמה ללא מסיכות והעמדות פנים ובאווירה שתאפשר ביטוי חופשי של המועקה בסביבה תומכת שתאפשר ההתמודדות עם האובדן ועם השכול.
קבוצת ההתמודדות עם אבל ואובדן שאני מנחה מיועדת בדיוק עבור מטרה זו. הקבוצה היא מקום שבו ניתן לשתף בחוויית האובדן אנשים נוספים שמכירים אותה מגוף ראשון באווירה של תמיכה, שיתוף והקשבה שנוצרת על ידי הנחייה מקצועית שמכוונת את הקבוצה לקראת תהליך הדרגתי של צמיחה והחלמה.

זיכרון ותקווה

בקבוצה נוצר תהליך שמכבד את הזיכרון וההוויה של הדמות האהובה שאבדנו ועם זאת מאפשר ביטוי של הכאב ולאחר מכן בדיקה איך ניתן לנוע לעבר תקווה והשלמה שנותנת מקום לאהוב שהלך לעולמו לצד היכולת לעבד את המוות מבחינה רגשית ולחזור לחיים.

ליווי מקצועי מקל על הסבל

המפגש עם המוות הוא מפגש מטלטל שההשלכות שלו על חיינו הן רבות ועמוקות. פעמים רבות נדרש ליווי מקצועי שיסייע לנו לצאת מהמשבר ומההריסות מחוזקים ובשלים יותר. בהדרגה להיות מסוגלים לקבל את העוצמה של נוכחותו הבלתי נמנעת של האובדן בחיינו.

מזמין אותך להשתתף בקבוצה שנפתחת בחיפה בתחילת ספטמבר
מפגשים שבועיים בשעות הערב בקליניקה במרכז הכרמל

קבלת ליווי כזה דרך השתתפות בקבוצה להתמודדות עם אבל ואובדן מאפשרת לנו לבטא את עצמנו, לתמוך, להיתמך ולהסתייע בידע המקצועי של מנחה הקבוצה באווירה מיוחדת שיש בה שיתוף ונחמה.

אשמח לראותך בקבוצה הקרובה שנפתחת. אין צורך להמשיך לסבול לבד.
להרשמה לחצו כאן

פורסם בקטגוריה הנחיית קבוצות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *