מהי קבוצת יחסים בין אישיים?

ההשתתפות בקבוצת יחסים בין אישיים מאפשרת למידה לגבי האופן בו אני נחווה על ידי אחרים וכן הבנה של הדרך בה אני מגיב מבחינה רגשית לסביבה ומופעל על ידיה.

כך ניתנת לי ההזדמנות לבדוק אילו דפוסי התנהגות, פעולה ורגש קיימים אצלי ולבחור היכן אני מעוניין לעשות שינוי שיביא למציאות חדשה בחיי מבחינת מערכות היחסים בהן אני נוטל חלק.

איך פועלת הקבוצה?

כל אחד מהמשתתפים מביא לקבוצה את עולמו הפנימי ואת התכנים המעסיקים אותו בעולם הרגש ומערכות היחסים. ככל שהקבוצה מתפתחת אנשים מתחילים להרגיש בנוח להביע את עצמם בצורה אותנטית ואמיתית. לאט לאט נוצרת בקבוצה אווירה שמאפשרת ביטוי חופשי של המשתתפים.

דרך הכוונה נכונה של המנחה ויצירת שיח בונה בקבוצה ניתנת לי הזדמנות להתבונן על התגובות הרגשיות שלי ולהבין כיצד האופן בו אני פועל ומתבטא מפעיל אנשים אחרים.

ביטוי רגשי אותנטי

בניגוד למציאות בה פעמים רבות אנו מנותקים מהתגובה הרגשית שלנו או שאנו מתביישים בה ועסוקים בניסיונות להסתיר אותה וליצור רושם שהכל בסדר – בקבוצה ישנה לגיטימציה להבעה רגשית אותנטית. היא מאפשרת לי לתת ביטוי לממד הרגשי וללמוד למידה משמעותית לגבי עצמי והאופן בו אני נחווה ופועל.

במהלך ההשתתפות בקבוצה ייתכן ויעלו במשתתפים תחושות של קירבה ורצון באינטימיות לצד חשש מדחייה, כעס ותחושות של חוסר שביעות רצון ובקורת. כל אלו מהווים תגובות טבעיות שכל אחד מאתנו פוגש בחייו בסיטואציות חברתיות כאלו ואחרות.

בקבוצה ניתן להביע את עצמך בחופשיות ולהיות במגע עם הרגשות שעולים שיכולים להוות חומר ללמידה רבת ערך.

הייחוד בקבוצת יחסים בין אישיים

בקבוצת יחסים בין אישיים ניתן ללמוד למידה רבת ערך לגבי התפקוד והאופן בו אני מופעל ופועל במערכות יחסים זוגיות ובמערכות יחסים משמעותיות אחרות עם אנשים בחיי (למשל, מול בני משפחה, חברים ואף מערכות יחסים בחיי המקצועיים).

הלמידה ותובנות שאני רוכש בקבוצה יכולים לשמש אותי לעשיית שינוי באופן בו אני מגיב לאחרים וליצירת מערכות יחסים בחיי המושתתות על מודעות ותקשורת פתוחה ומקדמת.

הקבוצה מהווה כר למידה שממנו אוכל להבין את עצמי טוב יותר, אלמד לזהות איך דפוסי חשיבה ורגש שקיימים אצלי קשורים למצבים בחיי שאני בדרך כלל מייחס לחוסר מזל או שאני ניצב בפניהן מבלי שאצליח להבין מדוע הדברים קורים לי.

לפרטים נוספים והצטרפות צרו קשר דרך האתר

או בנייד 0525385880

אשמח לראותכם באחת הקבוצות בהנחייתי

זיו

פורסם בקטגוריה הנחיית קבוצות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *