ליווי רגשי לנוער

ליווי רגשי של בני נוער הוא מורכב ומאתגר. ניסיוני הרב כמטפל רגשי במתבגרים החווים חרדה וקשיים רגשיים המשולבים הרבה פעמים עם קשיי למידה וקשב וריכוז, מסייע לי ליצור ליווי רגשי מקצועי ומיומן. הליווי הרגשי שאני מציע נותן מענה למגוון נושאים כגון: חרדה, טראומה, בטחון עצמי ירוד, קשיי תקשורת וקשיי תפקוד. כמו כן ניתן לקבל הדרכה הורית שתהווה גשר בין ההורים לנער ולסביבתו.

האתגר בטיפול בבני נוער

ליווי רגשי של בני נוער הוא מורכב מכיוון שהרבה פעמים קשה ליצור אצלם עניין ושיתוף פעולה. ניסיוני הרב בעבודה עם נוער בסיכון ונערים עם קשיי למידה וקשיי קשב וריכוז מסייע לי ביצירת קשר ראשוני שמאפשר בהדרגה לגעת בעולמם הרגשי. דרך שיחות על עולם הספורט ועולמות התוכן שמעסיקים את בני הנוער בימינו ניתן לגשת בהדרגה לחסמים שעומדים בבסיס הקושי הרגשי שמיתרגם הרבה פעמים לקשיי תפקוד וקשיי תקשורת מול עולם המבוגרים ומול בני נוער אחרים.

לאילו נושאים נותן הליווי הרגשי של בני נוער מענה

הידע שצברתי לאורך השנים כמטפל רגשי ומאמן מנטלי של מתבגרים מאפשר לעבוד על נושאי ליבה כגון חרדה, בטחון עצמי, תפיסה עצמית , קושי להניע את עצמך מתוך חשש להיכשל וכן תוקפנות ובעיות משמעת שהרבה פעמים הם פועל יוצא של חוסר בתחושה שיש מי שמבין ותומך וניתן לפנות אליו.

בני נוער רבים חווים ניתוק וקושי לתפקד שיושב לעיתים על חרדה חברתית, קשיי קשב וריכוז או טראומה רגשית שעוצרים אותם מלהצליח ולהגשים את מטרותיהם. כתוצאה מהתסכול שנוצר הם מחצינים תפקוד מתריס או מנותק ואינם נגישים להוריהם המודאגים מבחינת תקשורת בינאישית.

הליווי רגשי שאני מציע מאפשר הבנה של החסמים שעומדים בבסיס ההתנהגות וסיוע לנער להתגבר על אותם עליהם.

מתן הדרכה הורית בנוסף לליווי הרגשי לנער

להיות הורה לבן נוער בימינו זו משימה מורכבת ומאתגרת. הרבה פעמים עם כל הרצון הטוב האתגר הוא רציני ביותר והורים שמנסים לפעול ולמשמע מתוך אכפתיות מוצאים את עצמם בקצר תקשורתי מול בני הנוער שרק מחריף את המצב ויוצר תסכול ומפח נפש. ההורים מתקשים להציב גבול ולחליפין כשהם נותנים כל מה שהם יכולים למרבה התסכול לא מושגת התוצאה המקווה ונער שיש לו הכל לכאורה שוקע בקושי לתפקד וקשיי תקשורת עם סביבתו לתסכולם הרב של הוריו.

בעבודתי אני מסייע להורים בהדרכה הורית ודרך הקשר הטיפולי שנוצר מול הנער עצמו נוצר גשר שמאפשר עבודה בשיתוף פעולה לעבר פתרון אפשרי ושיפור במצב.

הליווי הרגשי לנער כולל גם פגישות עדכון עם ההורים. ההורים הם חלק חשוב ומרכזי בתהליך ואמונתי כאיש מקצוע היא בתהליך ליווי רגשי מוצלח לבני נוער כולל מעורבות של ההורים.

העבודה עם בני נוער והוריהם היא תהליכית ודורשת סבלנות ומיומנות.

משפחות שמעוניינות בכניסה לתהליך ליווי רגשי ועשיית שינוי משמעותי מוזמנות ליצור עימי קשר.

ליצירת קשר ופרטים נוספים: זיו 0525385880.

סגור לתגובות.