כיצד לבחור מטפל?

בבואך לבחור מטפל מתאים חשוב מאד לקחת בחשבון שלושה דברים עקריים: שיטת הטיפול, ניסיונו של המטפל והאמינות שלו.

שיטת הטיפול

כיום בתחום הטיפול הנפשי ישנן שיטות טיפול שונות ומגוונות. אני מטפל בשיטה שנקראת CBT או בשמה המלא טיפול קוגניטיבי התנהגותי (cognitive behavioral therapy). שיטת טיפול זו מבוססת על הקשר שקיים בין המחשבות שלנו, הרגשות שמופעלים על ידי המחשבות שאנו חושבים, שרובן אוטומטיות ולא מודעות וכיצד המחשבות והרגשות הללו משפיעים על ההתנהגויות שלנו.

בתחום של חרדה למשל, מחשבות לא מודעות שמעוותות את המציאות והופכות אותה ליותר מסוכנת ממה שהיא באמת מפעילות אצלנו רגש עז- חרדה- שגורם לנו למשל להימנע מנהיגה, טיסה או יציאה למקומות סואנים.

בטיפול נלמד לזהות את המחשבות, לפרק אותן לגורמים ולאמץ מחשבות יעילות יותר שבתורן ירגיעו את החרדה ויאפשרו לנו לאמץ התנהגות מסתגלת יותר.

למי מתאימה שיטת טיפול זו?

CBT היא שיטת טיפול שמתאימה למי שמוכן לעבוד על עצמו ומבין שהגיע זמן לטפל בחרדה או בדיכאון אך מחפש שיטה יעילה ופרקטית, מוכחת תוצאות ועדכנית.

ניסיונו של המטפל

ניסיונו של המטפל הוא גורם חשוב בבחירת טיפול. מאחוריי שנים רבות של עבודה עם בני נוער ומבוגרים שסובלים מחרדות ומטראומות. לאחר שנים של עבודה פרטנית וקבוצתת עם בני נוער במצבי סיכון עברתי לנהל מסגרות שקומיות למבוגרים , הן בתחום בריאות הנפש בקהילה והן ניהול מסגרת שיקומית לנפגעי פוסט טראומה. במהלך עבודתי פגשתי מאות מקרים של התמודדות עם חרדות ופגיעות מורכבות ויש לי את היכולת לזהות את המרחב הדרוש למטופל ולהעניק לו כלים שיסייעו לו לשפר את איכות חייו.

לצד עבודה עם מקרים מורכבים עבדתי הרבה עם ספורטאים צעירים ואני יודע ליצור דיבור בגובה העיניים שמאפשר למטופלים להרגיש בנוח להביא את עולמם הפנימי.

אמינותו של המטפל

הגורם השלישי החשוב בבחירת מטפל הוא למצוא מישהו אמין שניתן להרגיש מולו בנוח ולסמוך על יושרו המקצועי. ניסיוני כמטפל לימד אותי כי אחד הדברים החשובים הוא שמירה על גבולות הטיפול והיכולת לתת שירות מקצועי ששומר על מרחב בטוח ומוגן ומאפשר למטופלים לעשות את העבודה הפנימית ללא הסחות דעת מיותרות. אני מאמין כי יש לספק סביבה בטוחה בה המטופל יוכל להביא את עולמו הפנימי, משימה שלא תמיד פשוטה ולכן אני שם דגש רב על מקצועיות ומחרב שטוח בקליניקה.

במידה ואתם סובלים מחרדות או מטראומה אין צורך לסבול סבל מיותר. מוזמנים להגיע לטיפול ולשפר את איכות חייכם. זיו: 0525385880

פורסם בקטגוריה טיפול נפשי, כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *