טראומה בעקבות השירות הצבאי

טראומה בעקבות שירות צבאי היא דבר שכיח. חיילים רבים פוגשים בשירותם הצבאי אירועים לא קלים לעיכול. אם המדובר במפגש עם אוכלוסיות עוינות או בלחימה שיש בה פציעה או מוות של חברים ואנשים קרובים. הרבה פעמים הבושה להודות שמשהו באיכות החיים נפגע בעקבות המאורעות מונעת ממך לטפל בנושא ולשפר את איכות חייך. טיפול בטראומה עקב שירות צבאי מאפשר שיפור משמעותי של איכות החיים וחיבור לכוחות הקיימים בך פנימה.

הבושה לפנות לעזרה

הלחץ המתמיד בו נתון החייל הצעיר לפעמים יוצר עומס נפשי שמתבטא כעצבנות יתר או קושי לתפקד. פעמים רבות תחושה של בושה עקב העובדה שאני חווה קושי או חוסר המוכנות לקבל את העובדה שאני פגיע, גורמים לכך שחיילים משוחררים שחווים קושי עקב טראומה אינם פונים לעזרה נפשית ומנסים להתמודד לבד. הניסיונות להתמודד יכולים לכלול שימוש בסמים שהופך להתמכרות, רצון לברוח מהמציאות, פנייה לאקסטרים והתנהגויות מסכנות חיים שמתריסות מול המוות או לחלופין לחושה של עצב כבד ואפילו דיכאון וקושי לתפקד שמוסווים על ידי הניסיון להעמיד פנים שהכל כרגיל.

מתי לפנות לטיפול

חשוב להבין שלא כל מקרה של טראומה קשור בהפרעה פוסט טראומטית או ביציאה קשה מאיזון. ברור שבמידה ואתה חש קושי ממשי לתפקד עליך לפנות לטיפול. חשוב לדעת  שישנן רמות שונות שבהן הסבל של הטראומה משפיע על הנפש.  גם פגיעה שעדיין מאפשרת תפקוד סביר יכולה לפגוע מאד באיכות החיים שלך גם אם הניסיונות להסתיר את הפגיעה מצליחים.
במידה ואתה חש מועקה, התקפי חרדה לא מוסברים, דפיקות לב שמגיעות ללא קשר לפעילות פיזית, עצב עמוק, אגרסיביות יתר או נטייה להתפרצויות, תחושה שאינך מי שהיית בעבר ושאין לך את הכוח או היכולת להתמודד עם מה שהיומיום דורש ממך- כדאי ורצוי לפנות לעזרה. להגיע לטיפול שיאפשר לך לברר את הדברים באווירה של אמון ופתיחות שתיווצר בהדרגה.

מציאת אוזן קשבת וחיבור לכוחות שבך

הטיפול בטראומה עקב שירות צבאי מאפשר מציאת אוזן קשבת וסביבה דיסקרטית בה תוכל לתאר את מה שעובר עליך ודרך התיאור להיעזר בתובנות שיעלו לגבי האופן בו ניתן לעשות שינוי הדרגתי ולהתחבר לכוחות החיים ולאנרגיות של השמחה והתקווה שהיו בך פעם ושאינך מרגיש אותן כל כך בימינו.

לקביעת מפגש היכרות חייג 0525385880, זיו טל

פורסם בקטגוריה טיפול נפשי, כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *