אימון מנטלי לחרדת בחינות

חרדת בחינות גורמת למצב בו במקום לבטא את הידע או המיומנות שלך בצורה אופטימלית התפקוד שלך נפגם עקב לחץ, מתח וחרדה שמציפים אותך ברגע הבחינה. אימון מנטלי לחרדת בחינות מסייע לך לזהות מהם החסמים הגורמים לחרדה מבחינות ולמידת טכניקות של הרגעה עצמית לשיפור התפקוד והגעה לביצוע מיטבי בזמן אמת.
מהי חרדת בחינות
חרדת בחינות היא מצב בו בלי קשר לרמת הידע או המיומנות שלך בתחום בו אתה נבחן, אתה נכנס לסטרס ולחץ מנטלי שמונע ממך לתפקד כפי שהיית רוצה. אתה יכול להרגיש דפיקות לב, הסמקה, יובש בפה, רעידות בגוף, כאבי בטן וכ'ו בזמן הבחינה במקום להצליח להיות מרוכז במשימה שלפניך.
חרדת בחינות היא מצב שכיח ורבים וטובים סובלים מהופעה, בין אם מדובר בתלמידי תיכון, סטודנטים באקדמיה או סטודנטים לתארים מתקדמים.
מה קורה בזמן חרדת בחינות
ברמה הפיזית חרדת בחינות נגרמת כיוון שהמוח מפרש את הבחינה כמצב מסוכן ומאיים. במקום לחוש נינוח ולהגיע לביצוע טתפקוד מיטבי הנבחן נכנס ללחץ שרק פוגע ביכולת שלו לתפקד ולבטא את עצמו בחופשיות. כתוצאה מכך ניתן לחוות בלק אאוט או החשכה שבה אתה לא מצליח לזכור את החומר, או שאתה נכשל במענה על שאלות שאתה למעשה יודע את התשובה להן אך בגלל הלחץ מתקשה להשיב נכון.
ההסבר המנטלי
ברמה המנטלית חרדת בחינות יכולה להיות קשורה לסיטואציות בעברך בהן נכנסת ללחץ או חווית כישלון ובמקום להתאושש מהחוויה ולהצליח לצאת ממנה מחוזק היא התקבעה בך וממשיכה ללוות אותך ולהשפיע על תפקודך למרות אינך רוצה בכך.
הרבה פעמים דרישות גבוהות שלך או של סביבתך מעצמך , ציפיות לשלמות ופרפקציוניזם או תחרותיות יתר רק מגבירים את החרדה ומציבים בפניך מצב בו למרות שחשוב לך להצטיין ולהגיע לתוצאות יפות אתה מתקשה לעמוד בסטנדרט שאתה מציב לעצמך בשל חרדת הבחינות ממנה אתה סובל.
אימון מנטלי לחרדת בחינות
אימון מנטלי לחרדת בחינות מאפשר לך להבין מדוע אתה נכנס ללחץ מיותר. יחד ננתח את התגובה שלך למצבים בהם אתה נבחן ובעזרת הליווי המקצועי שאני מציע נוכל להתחקות אחר המנגנונים שיוצרים את החרדה וללמוד כיצד ניתן להירגע ולהפחית מהמתח. הן בזמן אמת (בזמן הבחינה) והן בהכנה מנטלית לקראת הבחינה שתסייע לך להגיע לבחינה ערוך ומוכן עם כלים להתמודדות עם המתח והחרדה.
לקביעת מפגש היכרות: 052-5385880

פורסם בקטגוריה אימון מנטלי, כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *