טיפול רגשי בנוער

גיל הנעורים מביא איתו סערות רבות. החל בעיסוק בדימוי העצמי, דרך האופן בו הנער ממוקם בקבוצת השווים שלו והמשך בתחומי העניין שמשתנים, כל אלו יוצרים עומס ובלבול. טיפול רגשי בנוער מסייע לנער לדבר על עולמו הפנימי ולקבל תמיכה, וסיוע ביכולת לשתף במה שעובר עליו ולמצוא משמעות ועניין בחייו.

הקושי במעבר לגיל ההתבגרות

המעבר מילדות לגיל ההתבגרות מביא איתו דגש גדול שהנער שם על האופן בו הוא נתפס בעיני הסביבה. נערים שהיו ומלאי עניין ובעלי קסם אישי הופכים לפתע מסוגרים או מסגלים התנהגות תוקפנית וההורה שהיה רגיל להיות חבר שמשתפים אותו פתאום חש את עצמו מודר מחיי בנו ולא יודע איך להבקיע את החומה. למרות שהיה רוצה לעזור הנער לא משתף אותו במה שעובר עליו והוא נאלץ לראות את בנו סובל או מסתגר מבלי שהוא יכול להגיע אליו ולעזור.

טיפול ריגשי מאפשר להגיע ללב הנער

טיפול רגשי בנוער מאשר ליצור גשר אל ליבו של הנער ולשתף במה שעובר עליו. כאיש טיפול בעל ניסיון רב בעבודה עם בני נוער, גם במצבי משבר לא פשוטים, יש לי את היכולת ליצור קשר ראשוני שמאפשר לפרוץ את חומת השתיקה ולדבר אל הנער ממקום שמאפשר להגיע אל התכנים שמונחים בלב הקושי עימו הוא מתמודד. לפעמים ניתן במספר מפגשים לא רב להגיע אל חוסר הביטחון או תחושת הריקנות שעומדים בבסיס הקושי עימם הנער מתמודד. ברגע שהוא מדבר על הדברים ניתן לספק לו כלים להתמודדות טובה יותר ולחבר אותו למקום של עניין ומוטיבציה פנימיים שקשה לו לגייס כשהוא חש אבוד וחסר ביטחון.

הפיכת הדברים למדוברים

הטיפול הרגשי מסייע לנער לשתף בתכנים הפנימיים שמעסיקים אותו ושאותם הוא נמנע מלשתף בדרך כלל עקב מרד הנעורים וקושי להחצין רגשות. ברגע שהדברים עולים לפני השטח והופכים למדוברים והטיפול מתקדם ניתן לשתף אם הנער רוצה בכך את ההורים ולהפוך אותם לשותפים לתהליך וכך ממצב של הסתגרות וניכור פנימי הנער מקבל מערכת שמבינה יותר טוב מה עובר עליו וניתן לנוע קדימה ולסייע לו לסבול פחות ולמלא את חייו במשאבים חיוביים של תמיכה ועניין. מניסיון המעורבות של מטפל רגשי שמהווה גורם מאפשר מסייעת לנער לא להרגיש לבד במסע ולהורים שקט פנימי שנובע מכך שניתן למצוא דרך לפוך את הדברים למדוברים ולמנוע מצב של ניכור ומצבי קיצון.

לקביעת מפגש היכרות ניתן ליצור קשר טלפוני: זיו טל 0525385880.

סגור לתגובות.