טיפול בהתקפי חרדה

התקף חרדה הוא חוויה מטלטלת. טיפול בהתקפי חרדה מאפשר להתחקות אחר שורשיה של החרדה ולקבל כלים להתמודד עימה באופן יעיל שמפחית את חוסר הודאות וחוסר השליטה ומאפשר שיפור ניכר באיכות בחיים.

מדוע התקף חרדה מפחיד כל כך

התקף חרדה יכול להיות חוויה מטלטלת והסיבה לכך היא כפולה. קודם כל התופעות המתלוות להתקף החרדה הן לא נעימות. התקף חרדה יכול לכלול עלייה בדופק, סחרחורת לא מוסברת, חולשה כללית, חום וסערה פנימית ופחד מוות לעיתים מבלי שיהיה לו הסבר הגיוני. אולם, מעבר לתופעות אלו יש סיבה נוספת לטלטלה והיא שבזמן התקף חרדה אתה מאבד שליטה לחלוטין מבלי שתוכל להבין מה עובר עליך. המוח מנסה בכל כוחו לשלוט בעניינים אבל לשווא והתחושה הזו של אובדן שליטה מוחלט יכולה להיות מפחידה מאד.

2 הרכיבים של טיפול מוצלח בהתקפי חרדה

הטיפול בהתקפי חרדה כולל שני רכיבים עיקריים. הרכיב הראשון הוא למידת טכניקות שמסייעות להירגע וללמוד לשלוט בחרדה. הרכיב השני כולל את היכולת להיות במגע עם עומס היתר בו נמצאת הנפש ולאפשר הבנה הדרגתית של המקור לחרדה. בדרך כלל מדובר בשילוב של אירוע שנתפס כטראומטי ומודחק או שנמצא במודעות והאדם לא מסוגל להכיל אותו ושל עומס יתר נפשי שקשור בשגרת החיים שהאדם מנהל.

אין צורך לסבול סבל מיותר

המוכנות להגיע לטיפול בחרדה מאפשרת להתגבר על הרכיב של האשמה והבושה שנלווה פעמים רבות להתקפי החרדה. המחשבה של "איך זה יכול להיות שזה קורה דווקא לי?" או "אני מתבייש להיראות כל כך חלש בפני החברים, המשפחה, הילדים" גורמת בדרך כלל לכך שאתה ממשיך לנסות להתמודד לבד ללא הצלחה ומחביא את העובדה שאתה סובל.

אין צורך לסבול סבל מיותר, ניתן להגיע לטיפול בו תוכל לשתף ולדבר על הדברים וללמוד כיצד להתמודד עם החרדה. בטיפול נתחקה אחר המקור לחרדה ותקבל כלים להקלה בהתמודדות ושיפור איכות החיים.

לקביעת מפגש היכרות חייג 052-5385880, זיו טל.

סגור לתגובות.