טיפול באבל ואובדן

לאחר מותו של אדם אהוב נותרים חלל פנימי ותחושת ריקנות שמלווים אותנו לעיתים תקופה ארוכה שיכולה להמשך אף מספר שנים. תחושות של בלבול, ניתוק מהסביבה, עצירה של החיים כפי שהיינו רגילים לחיות אותם, הסתגרות, בדידות וניכור הן תופעות טבעיות שמתלוות לאובדן. טיפול באבל ואובדן מאפשר להתחבר לכאב ולהביע אותו ובהדרגה לצמוח לתוך מקום שזוכר ונותן מקום למי שאבדנו ועם זאת מאפשר צמיחה והתפתחות מתוך קבלה של הדברים.

הלם בלבול וכאב עז לאחר האובדן

המפגש עם המוות הוא חוויה מטלטלת שמעמתת אותנו עם העובדה הפשוטה אך העוצמתית שחיינו וחיי היקרים לנו הינם זמניים. הפחד להיות לבד, הכאב הרגשי בפרידה ממי שאהבנו, הגעגועים העזים ותחושת בדידות שמציפה, כל אלו הולמים בנו לאחר האובדן.

למרות שהחברה מצפה כי נעכל את החוויה בהתאם למנהגי האבלות, לנפש יש קצב משלה. מי שחווה מוות של אדם קרוב מבין פתאום את החוכמה שבתקופת השבעה והצורך לעשות עצירה, להיתמך ולכאוב. אולם, האמת הצרופה היא שהכאב אינו נעלם כשהבית מתרוקן ואתה צריך להתמודד עם החזרה לשגרת חייך. שם המסע רק מתחיל במובנים רבים. ההתמודדות היא יומיומית ונמשכת הרבה מעבר לשבעה, לשלושים ואף לשנת האבל הראשונה.

אנשים שחוו אובדן של אדם קרוב מספרים כי לא פעם שקעו בתקופת אבל שיכולה להימשך גם שנים בה לא ממש הצליחו להיות בקשר עם מה שקורה בתוכם וסביבם. קושי לקום בבוקר ולהמשיך בחיים, תחושה של מועקה שהולכת איתך ומין קהות חושים הן דבר טבעי שרבים חווים.

אבל הוא חוויה מורכבת ומתמשכת

בעבר התפיסה הייתה כי בתהליך האבל האדם אמור להצליח להיפרד ממי שנפטר ולהמשיך הלאה תוך סדרה של שלבים קבועים של אבל שעליו לעבור. כיום בעקבות מחקרים, תצפיות וראיונות עם אנשים שחוו אובדן התפיסה היא כי אבל הוא חוויה מורכבת ומתמשכת שאינה מסתיימת ברגע נתון.

ישנו כאב רגשי עז וחודר שהולך איתך לאחר האובדן ואינו מרפה. בעוד שהציפיה של הסביבה היא כי תתאושש תוך חודש או שנה אתה חש בעמקי נשמתך את הקושי לחזור לשגרה ולהתחבר לשמחת החיים שהכרת.

הטיפול באבל ואובדן מסייע להביע את הכאב

הטיפול באבל ואובדן מסייע לך להצליח להתחבר לכאב ולהביע אותו באווירה הבטוחה והמכילה של חדר הטיפולים. היכולת לבטא את הכאב שאתה חש מבלי להרגיש אשמה או לתת דין וחשבון למישהו על היותך אדם רגיש שמתמודד עם חווייה שטלטלה את עולמך, היא חוויה מרפאה עבור הנפש.

אין צורך להיות לבד בכאב, להדחיק אותו או להתעלם ממנו. בסופו של דבר בכדי להצליח לצמוח מהכאב למקומות חדשים שיש בהם בשלות ותפיסת עולם מחודשת לגבי החיים והמוות והמורכבויות של הדברים, אתה חייב לעבור דרך הכאב.

הטיפול באבל ואובדן מאפשר לך לעשות זאת בתמיכה וליווי מקצועיים ורגישים שיאפשרו לך לצלוח את ההתמודדות ולהביט פנימה בכדי לאפשר לפצע להרפא.

בטיפול ניתן לפנות מקום לתקווה ולהשלמה 

העיסוק בכאב והיכולת לתת לו מקום מאפשרים לדברים לשקוע ובהדרגה מתוך התהליך יכולה לצמוח היכולת לקבל את הדברים ולהשלים עם המציאות. המנגנון הנפשי שלנו הוא כזה שרק לאחר שהתחברנו לכאב והבענו אותו אנו יכולים להגיע לקבלה ולהתבוננות הרחבה על הדברים.

הטיפול הנפשי באבל ואובדן הוא תהליך שמפנה אנרגיה נפשית ומאפשר נגיעה בכאב והתנקות ממחשבות ותפיסות שליליות שפתחנו בעקבות האובדן לגבי עצמנו ולגבי החיים. במהלך הטיפול ניתן  להתחבר בהדרגה לכוחות הפנימיים ותעצומות הנפש הקיימות בנו עמוק ולבחור בחיים של תפקוד, הגשמה וצמיחה. זאת לצד מתן כבוד ומקום לזיכרון של מי שאבדנו.

צור קשר ואל תהיה לבד עם החוויה

החיים מכילים לצד מוות וכאב גם אהבה, שמחה, לידה והתחדשות. אני כאן די לסייע לך להתמקם מול חוויית האובדן שחווית באופן שיאפשר צמיחה וריפוי.

לתיאום מפגש היכרות חייג 0525385880

סגור לתגובות.