אימון מנטלי שחייה

אימון מנטלי לשחייה מתמקד ביכולת של השחיין להגיע לתחרות כשהוא משוחרר מלחצים ומסוגל להגיע לשיא ברגע הנכון. תכנית האימונים המנטאלית כוללת עבודה רציפה על בניית הביטחון העצמי לקראת תחרות והפחתת העומסים המנטליים והמחשבתיים שעוצרים את השחיין מלממש את הפוטנציאל שלו.

שחייה היא ספורט עם רכיב מנטלי חזק מאד

שחייה היא ספורט שהרכיב המנטלי בו חזק מאד. שחיין מבלה שעות באימונים מפרכים בהם הוא בונה את היכולת הפיזית שלו. במידה והוא מתחיל להתעסק בהשוואות יתר עם שחיינים אחרים או עיסוק יתר בטכניקה שלו או בשאלה האם הוא יכול לשבור את שיאו האישי- הרי שמתחיל כדור שלג שיש לעצור אותו אחרת ההישגים נפגעים. בליווי המנטאלי שאני מעניק לשחיינים הם מגיעים הרבה פעמים למסקנה כי האויב הכי גדול שלהם הוא עצמם. כששחיין או שחיינית חושבים יותר מדי על הביצועים שלהם במים זה מפחית מהיכולת שלהם לשחות מהר. ככל שתוכל להגיע לתחרות משוחרר מלחצים ומחשבות כך תשחה יותר מהר.

תכנית האימונים האישית לשחיינים

תכנית האימונים האישית לשחיינים כוללת אבחון של התחומים עליהם יש לעבוד מבחינה מנטאלית ושעוצרים את השחיין. נטייה לפרפקציוניזם למשל ועיסוק יתר בטכניקה, או יציאה מאיזון כשמשהו לא מצליח וקושי לחזור לפוקוס בתוך המשחה. כל אלו הן תופעות שבהן אני נתקל בעבודה עם שחיינים.
תכנית האימונים המנטאלית כוללת טכניקות של התמודדות עם לחצים והרגעה עצמית. באימון המנטאלי האישי נעבור על שורה של מכשולים מחשבתיים ורגשיים שעוצרים ספורטאים מלהצליח ונזהה מה רלבנטי עבורך. כמו כן תקבל ליווי אישי ומקצועי ותוכל להתייעץ לגבי התלבטויות שצצות בך בהכנות לתחרות ובאימונים מבחינת ההכנה המנטלית. הרבה פעמים אחרי מספר לא רב של פגישות כבר ניתן להבחין בשיפור בתפקוד והגעה לתוצאות יפות.

דוגמא לתהליך אישי עם שחיין צעיר

לי- ים ששוחה באגודה אולימפית בגרמניה פנה אלי לאימון מנטאלי אישי. הוא מסור מאד לשחייה ועובר אימונים מפרכים מספר פעמים בשבוע. יחד עם זאת השנה הוא הרגיש שההתקדמות שלו נעצרה מבחינת התוצאות שהשיג למרות שלא ברור בדיוק מה גרם לכך. התחושה שלא הצליח להתקדם מבחינת התוצאות בתחרויות  ללא הסבר נראה לעין הטרידה אותו מאד. התחלנו לעבוד ביחד כשהאימונים מתקיימים דרך המחשב בסקייפ בשל המרחק והגענו למסקנה כי המוטיבציה שלו גבוהה מאד ומה שעוצר אותו הוא חשיבת יתר. הוא חושב יותר מדי אודות האופן בו הוא עושה דברים  ונכנס ללחץ מיותר ותסכול אם דברים לא הולכים כפי שקיווה . לי-ים קיבל תכנית אימונים מנטאליים מפורטת שנבנתה עבורו. תרגלנו יחד נימות ומדיטציה והוא קיבל תרגילי נשימות לתרגול עצמי להפחתת לחצים ומתח.

שבירת השיאים האישיים בתחרות

באליפות ברלין האחרונה לי-ים השתתף בשישה משחים ובכולם שבר את השיא האישי שלו והגיע לתוצאות מצוינות. למשל, במשחה ה-100 פרפר הוא גילח 4 שניות מהשיא האישי שלו שזה המון זמן והגיע קרוב לקריטריון שמכניס אותו לאליפות גרמניה! הוא שבר שיאים גם ב-50 פרפר, 50 ו-100 חתירה, 100 חזה ו-200 חתירה, כשבלא מעט משחים הוא מגיע לתוצאות שהפתיעו אותו וגם את מאמן השחייה שלו. כל הכבוד ללי-ים על הדרך והמחויבות. נהניתי מאד לדבר איתו לאחר התחרות ולשמוע את הסיפוק על כך שההשקעה באימון המנטאלי השתלמה!

מכתב תודה שמספר על התהליך

״ הי זיו,
רציתי לעדכן אותך על תוצאות התחרות המדהימה שהיתה ללי-ים, בה שבר את כל השיאים האישיים שלו בכל ששת המקצים בהם השתתף.
אין לי ספק שהתהליך אותו הוא עובר בהנחייתך ובהובלתך, סייע לו רבות להגיע להישגים אלו.
זה זמן רב שהוא נמצא בכושר שיא אבל מרגיש ״תקוע״ ולא מפוקס, ופתאום, כאילו הסתדרו מחשבותיו והוא רגוע בזמן הזינוק והמשחה.
מבקשת להודות לך על העבודה עימו ועל שסייעת לו לסנכרן בין
הגוף והנפש!
מחזיקים אצבעות להמשך עונה מוצלחת.
מורן (אמא של לי-ים)״

רוצים לקבל אימון מנטאלי אישי? חייגו עכשיו 0525385880 ואשמח לקבוע פגישת היכרות, זיו.

סגור לתגובות.