אימון מנטלי לנוער

ספורטאים בגיל ההתבגרות מתמודדים עם אתגר כפול. מחד הדרישות התובעניות של הספורט בו הם עוסקים, מאידך התובענות הרגשית שמביא איתו גיל ההתבגרות. אימון מנטלי לנוער דורש מיומנות מקצועית וניסיון ומאפשר לזהות את החסמים המנטליים העוצרים את הספורטאי ולרכוש כלים המסייעים לו לנוע לעבר ההצלחה.

 

הדגשים בעבודה עם בני נוער

בני הנוער בימינו מתמודדים עם מערכת כבדה של לחצים. החיפוש אחר הזהות העצמית והקול האישי, השינויים החברתיים שהנער או הנערה עוברים בחטיבת הביניים ובמעבר לתיכון והשינויים המהירים שקורים בזירה הטכנולוגית ובאינטרנט – כל אלו הופכים את גיל ההתבגרות למאתגר במיוחד עבור בני הנוער ולא פחות חשוב מכך- עבור ההורים.
כאשר מוסיפים לכך את התובענות, המסירות ומערכת הלחצים בה נדרש לעמוד ספורטאי צעיר בימינו באגודות הספורט השונות- המשימה נראית משמעותית ומאתגרת במיוחד.
כספורטאי על הנער  להילחם על מקום בהרכב הפותח ובסגל הקבוצה, להתמודד עם סמכותו של מאמן המושפע משיקולים שונים, להשקיעה בתחזוקת ופיתוח הגוף, לרכוש מיומנויות טכניות ולהתמודד עם תחרות עזה מצד ספורטאים בקבוצתו וכמובן בקבוצות היריבות.

אימון מנטלי לבני נוער דורש מיומנות וניסיון

האימון המנטלי לבני נוער העוסקים בספורט דורש מיומנות והבנה הן בתהליכים הרגשיים הספציפיים לבני הנוער והן בתחום של אימון מנטלי לספורטאים. כמי שעסק שנים רבות בטיפול רגשי בבני נוער במסגרות חנוכיות טיפוליות ובקליניקה פרטית וכמי שמתמחה באימון מנטלי של ספורטאים צעירים הן בליווי קבוצתי באגודות ספורט והן באופן פרטני- אני יכול להעיד שהיכולת לשבת עם מאמן מנטלי ולנתח את החסמים המנטליים העוצרים את הנער בדרך להצלחה יכולה לתת ערך מוסף רב ולסייע בהתפתחות של הנער הן כספורטאי והן כאדם בדרך להצלחה.

בניית תכנית אימונים מותאמת אישית

במהלך הליווי המנטלי האישי אני יושב עם הנער או הנערה ואנו מנתחים את מה שקורה מבחינה רגשית וקוגניטיבית בעת תחרות ולקראת תחרות. אנו מזהים את המכשולים המנטליים ונבנית תכנית מותאמת אישית שמשלבת תרגילי דמיון וויזואליזציה, מדיטציות אישיות,  דגשים שיש לשים לב אליהם בעת אימונים ותחרויות, קבלת כלים לחיזוק הביטחון העצמי והמודעות העצמית וכמובן אוזן קשבת ותמיכה בשעות קשות וברגעים מאתגרים.

מניסיון אני יכול להעיד כי הליווי המנטלי מאפשר לספורטאי הצעיר להבין טוב יותר מה עוצר אותו מלהגיע ליעדיו האישיים, כיצד ניתן להרגיע את המתח והדאגה לפני ובמהלך תחרות וכיצד ניתן לאמץ גישה מנצחת שמביאה להצלחה תוך נתינת מקום לפן המנטלי והרגשי.  תכנית האימון המנטלי המותאמת אישית מאפשרת צמיחה והתפתחות מקצועית מתוך ידיעה שיש כתובת שניתן להתייעץ עימה ולקבל ליווי, הן עבור הספורטאי הצעיר והן עבור הוריו בדרך אל ההצלחה!

לקביעת מפגש היכרות: זיו 052-5385880

סגור לתגובות.