אימון מנטלי גלישת גלים

גלישת גלים מערבת רכיב מנטלי חזק ודורשת ריכוז פנימי. ההמתנה לגל הנכון והיכולת לשלוט שליטה אבסולוטית בכל הרכיבים הטכניים של הגלישה היא משימה מורכבת שדורשת טיימינג נכון. כמו כן ברגע שהגולש לוקח את הגל הוא צריך להיות קשוב לגל שמשתנה ובמצב של ריכוז עילאי למשך זמן קצר. לגולש שמוכן מנטלית לסשן או לתחרות יש יתרון גדול על פני חבריו.

הכנה לתחרות גלישה דורשת התמקדות ב-2 רכיבים

למרות שגלישת גלים נראית כמו ספורט רגוע יחסית למעשה מדובר בעיסוק ספורטיבי לכל דבר שבכדי להצליח בו הרכיב המנטלי חשוב מאד. הגלישה מערבת מספר רכיבים מנטליים- סבלנות ואורך רוח שמתבטאים ביכולת להמתין לגל הנכון מצד אחד לעומת כוח מתפרץ בעמידה המהירה על הגלשן ויכולת טכנית גבוהה שמתנקזים למאמץ קצר ואינטנסיבי למשך השהות על הגל.
בהכנה מנטלית לסשן ולתחרויות גלישה נשים דגש על שני רכיבים: יכולת לתרגול שוטף של הרגעת המחשבות המיותרות והמתח לפני ובזמן התחרות ובמקביל היכולת להיות ברגע ו"להתאחד" עם הגל שמאפשרת למקסם את החוויה ולחוות מצב של זרימה והרמוניה שמונחים בבסיסה של גלישה מוצלחת.

הרגעת המחשבות

בזמן ההמתנה לגל לגולש יש זמן שבו מטבע הדברי המחשבה נודדת. במידה והוא עסוק במחשבות אודות המתחרים שלו בסשן או היכולת שלו או האם הים מספיק גבוה או הסוול מספיק מסודר הוא בעצם מפחית מהריכוז ונותן לכל מיני חששות להיכנס ולהפריע לו. המצב הנכון מבחינה מנטלית, במיוחד כשאתה בתוך תחרות הוא השקטה של המוח והתמקדות בים ולא במשהו אחר.
כשאני עובד עם ספורטאים אני מלמד אותם טכניקות של הרגעה עצמית שמתרגלים ביומיום, על היבשה ובהמשך גם בתוך המים ומאפשרות להפסיק להתעסק בשטויות ולהגיע לשקט פנימי.
שקט פנימי הוא מפתח להצלחה בספורט ולהגעה לביצוע מיטבי בזמן אמת.

הפחתת המתח לפני ובמהלך התחרות

אימון מנטלי לגלישת גלים עוזר בכנה לקראת תחרות והתמודדות עם הפחד להיכשל שמהווה אויב של הצלחה בספורט. הרבה פעמים כאשר אתה מסתכל על גולשים אחרים נדמה לך שהם מוצלחים או מלאי ביטחון ולעומת זאת אתה מרגיש חשש פנימי ופחד לא להצליח ולהיכשל בתחרות. חשוב שתדע כי למעשה כל ספורטאי וגולשי הגלים בכלל זאת מתמודד עם התרגשות לפני תחרות. אם תנסה להדחיק את החשש והמתח שאתה מרגיש הוא ירדוף אחריך ויתפוס אותך על הגל או אפילו יחרב לך את היכולת לקחת את הגל הנכון. באימון המנטלי האישי לגלישת גלים נעבוד על המתחים שאתה מרגיש ונבנה לך תכנית אמונים אישית שבמהלכה ננתח את המקומות החלשים שלך ונחזק את המוקמות החזקים.

היכולת להתאחד עם הגל

בניית תכנית אמון מנטלי אישי לגלישת גלים תאפשר לך להיכנס למים רגוע ולהגיע למצב שכהגל מגיע אתה עולה עליו עם ראש מרוקן ממחשבות ומתוך ביטחון ביכולת שלך וריכוז במה שאתה עושה בלי להתעסק במתחרים. כשאתה עולה על הגל עם ראש ריק וסומך על עצמך שתדע לקחת אותו הכי טוב שאפשר באותו רגע בהתבסס על אלפי הגלים שתפסת בעבר, אתה יכול להתקרב למצב של זרימה שהוא המצב הגבוה ביותר שספורטאי יכול להגיע אליו ומאפשר ביטוי מלא של היכולתות ללא הפרעה של המחשבות.
במים תזרום, אח"כ "תחפור" 😉

לקביעת מפגש היכרות או הזמנת הרצאה בנושא אימון מנטלי לגלישת גלים חייגו 0525385880 זיו טל.

סגור לתגובות.